RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2016-10-26
RSK-nr enhet: ST
Väggskivan är ett tätskikt som är anpassat för att leda ner vattenläckor till läckageskydd som aquateam/Foolproof. Skivan säkerställer att utläckande vatten ej kommer i kontakt med fuktkänsligt byggnadsmaterial som kökets väggar. Placering: G-serien, ställ skivan i trågen mot köks-väggen, därefter placera bänkskåpet i tråget. GD-serien, ställ skivan i trågen mot köks-väggen, därefter placera Diskmaskin eller bänkskåpet i tråget. D-serien, ställ skivan i trågen mot köks-väggen, därefter placera Diskmaskin i tråget. B-serien, ställ skivan i trågen mot köks-väggen, därefter placera bänkskåpet i tråget.
Väggskivan är ett tätskikt som är anpassat för att leda ner vattenläckor till läckageskydd som aquateam/Foolproof. Skivan säkerställer att utläckande vatten ej kommer i kontakt med fuktkänsligt byggnadsmaterial som kökets väggar. Placering: G-serien, ställ skivan i trågen mot köks-väggen, därefter placera bänkskåpet i tråget. GD-serien, ställ skivan i trågen mot köks-väggen, därefter placera Diskmaskin eller bänkskåpet i tråget. D-serien, ställ skivan i trågen mot köks-väggen, därefter placera Diskmaskin i tråget. B-serien, ställ skivan i trågen mot köks-väggen, därefter placera bänkskåpet i tråget.
| RSK-nummer | 8080807 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3006004-02-001 |
| GTIN | 7392832000987 |
| Produkt | Läckageskydd/tätskikt |
| Produktnamn | Väggskiva 80cm |
| Dimension | - |
| Storlek | 794x875mm (BxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för droppskydd 80cm |
| Utförande | väggskiva |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | TG0505/01 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 3006004-02-001 |
|---|
| GTIN | 7392832000987 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Typ av tillbehör/reservdel | Väggskiva |
|---|---|
| Tillbehör | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 900 | ||
| Bredd (mm) | 500 | ||
| Höjd (mm) | 30 | ||
| Vikt (kg) | 5,5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_564_8080807.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_564_8039039.pdf |
| RSK-nummer | 8080807 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3006004-02-001 |
| GTIN | 7392832000987 |
| Produkt | Läckageskydd/tätskikt |
| Produktnamn | Väggskiva 80cm |
| Dimension | - |
| Storlek | 794x875mm (BxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för droppskydd 80cm |
| Utförande | väggskiva |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | TG0505/01 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 3006004-02-001 |
|---|
| GTIN | 7392832000987 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Typ av tillbehör/reservdel | Väggskiva |
|---|---|
| Tillbehör | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 900 | ||
| Bredd (mm) | 500 | ||
| Höjd (mm) | 30 | ||
| Vikt (kg) | 5,5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_564_8080807.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_564_8039039.pdf |