RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 1995-09-19
RSK-nr enhet: ST
Utslagsback i rostfritt stål. Levereras med konsol, stänkskydd och bottenventil 3 ½” med kupad sil. Yttermått: 490x390x175 mm.
Utslagsback i rostfritt stål. Levereras med konsol, stänkskydd och bottenventil 3 ½” med kupad sil. Yttermått: 490x390x175 mm.
| RSK-nummer | 8017801 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | L1 |
| GTIN | 7393069022902 |
| Produkt | Utslagsback |
| Produktnamn | L1 |
| Dimension | ventil G40 |
| Storlek | 440x390x175mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | med konsoler & propp stänkplåt |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | L1 |
|---|
| GTIN | 7393069022902 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Rostfritt stål |
|---|---|
| Färg | Rostfritt stål |
| Med stoppkant | Nej |
| Med upphöjd bakvägg | Ja |
| Antal hoar | 1 |
| Med hinkgaller | Nej |
| Monteringsmetod | Monteringskonsol |
| Med bräddavlopp | Ja |
| Med jordningsanordning | Nej |
| Smutsavvisande | Nej |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Utloppspropp diameter | 50 mm |
| Med bottenventil | Ja |
| Djup | 390 mm |
| Bredd | 490 mm |
| Höjd | 235 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 500 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 210 | ||
| Vikt (kg) | 4 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_141_8020204_gruppfil.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8017801 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | L1 |
| GTIN | 7393069022902 |
| Produkt | Utslagsback |
| Produktnamn | L1 |
| Dimension | ventil G40 |
| Storlek | 440x390x175mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | med konsoler & propp stänkplåt |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | L1 |
|---|
| GTIN | 7393069022902 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Rostfritt stål |
|---|---|
| Färg | Rostfritt stål |
| Med stoppkant | Nej |
| Med upphöjd bakvägg | Ja |
| Antal hoar | 1 |
| Med hinkgaller | Nej |
| Monteringsmetod | Monteringskonsol |
| Med bräddavlopp | Ja |
| Med jordningsanordning | Nej |
| Smutsavvisande | Nej |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Utloppspropp diameter | 50 mm |
| Med bottenventil | Ja |
| Djup | 390 mm |
| Bredd | 490 mm |
| Höjd | 235 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 500 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 210 | ||
| Vikt (kg) | 4 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_141_8020204_gruppfil.pdf |
|---|---|