RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2016-10-21
RSK-nr enhet: ST
Intra UVK44 Universaltvättlåda är en multifunktions tvättlåda för väggmontering. Tvättlådan har en förlängd bakfläns samt förhöjt stänkskydd mot vägg. Universaltvättlådan levereras komplett med 1 1/2" avloppsventil med plugg och kedja samt bräddavlopp och utslagsgaller. UVK44 Universaltvättlåda fungerar optimalt både som traditionell tvättlåda men täcker också alla behov för en utslagsback. Utv mått: 485 x 409 x 258 mm Inv mått: 440 x 341 mm
Intra UVK44 Universaltvättlåda är en multifunktions tvättlåda för väggmontering. Tvättlådan har en förlängd bakfläns samt förhöjt stänkskydd mot vägg. Universaltvättlådan levereras komplett med 1 1/2" avloppsventil med plugg och kedja samt bräddavlopp och utslagsgaller. UVK44 Universaltvättlåda fungerar optimalt både som traditionell tvättlåda men täcker också alla behov för en utslagsback. Utv mått: 485 x 409 x 258 mm Inv mått: 440 x 341 mm
| RSK-nummer | 8034109 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | UVK44S1-PK |
| GTIN | 7393069022100 |
| Produkt | Utslagsback |
| Produktnamn | UVK44S1-PK |
| Dimension | - |
| Storlek | 485x385x190mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | 1 stor låda |
| Utförande | rostfritt |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | UVK44S1-PK |
|---|
| GTIN | 7393069022100 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Rostfritt stål |
|---|---|
| Färg | Rostfritt stål |
| Med stoppkant | Nej |
| Med upphöjd bakvägg | Ja |
| Antal hoar | 1 |
| Med hinkgaller | Nej |
| Monteringsmetod | Bult/Skruvbult |
| Med bräddavlopp | Ja |
| Med jordningsanordning | Nej |
| Smutsavvisande | Nej |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Nej |
| Utloppspropp diameter | 50 mm |
| Med bottenventil | Ja |
| Djup | 409 mm |
| Bredd | 485 mm |
| Höjd | 239 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 400 | ||
| Bredd (mm) | 500 | ||
| Höjd (mm) | 220 | ||
| Vikt (kg) | 8 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8034109 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | UVK44S1-PK |
| GTIN | 7393069022100 |
| Produkt | Utslagsback |
| Produktnamn | UVK44S1-PK |
| Dimension | - |
| Storlek | 485x385x190mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | 1 stor låda |
| Utförande | rostfritt |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | UVK44S1-PK |
|---|
| GTIN | 7393069022100 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Rostfritt stål |
|---|---|
| Färg | Rostfritt stål |
| Med stoppkant | Nej |
| Med upphöjd bakvägg | Ja |
| Antal hoar | 1 |
| Med hinkgaller | Nej |
| Monteringsmetod | Bult/Skruvbult |
| Med bräddavlopp | Ja |
| Med jordningsanordning | Nej |
| Smutsavvisande | Nej |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Nej |
| Utloppspropp diameter | 50 mm |
| Med bottenventil | Ja |
| Djup | 409 mm |
| Bredd | 485 mm |
| Höjd | 239 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 400 | ||
| Bredd (mm) | 500 | ||
| Höjd (mm) | 220 | ||
| Vikt (kg) | 8 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |