RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2013-02-28
RSK-nr enhet: ST
ECO Dryer 2.0 HP är marknadens överlägset effektivaste, tystaste och energisnålaste torkskåp. Och dessutom ovanligt snyggt! Tre rader uppfällbara och utdragbara hängare, plus dubbla vanthängare på dörrens insida. I våra nya torkskåp använder vi värmepumpsteknik för att uppnå ännu effektivare och skonsammare torkning med ytterligare reducerad energiförbrukning – och ännu lägre ljudnivå. Och du sparar upp till 65 procent energi jämfört med ett vanligt manuellt torkskåp.
ECO Dryer 2.0 HP är marknadens överlägset effektivaste, tystaste och energisnålaste torkskåp. Och dessutom ovanligt snyggt! Tre rader uppfällbara och utdragbara hängare, plus dubbla vanthängare på dörrens insida. I våra nya torkskåp använder vi värmepumpsteknik för att uppnå ännu effektivare och skonsammare torkning med ytterligare reducerad energiförbrukning – och ännu lägre ljudnivå. Och du sparar upp till 65 procent energi jämfört med ett vanligt manuellt torkskåp.
| RSK-nummer | 8035864 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 65110300 |
| GTIN | 7330095606652 |
| Produkt | Torkskåp |
| Produktnamn | Eco Dryer 2.0 |
| Dimension | - |
| Storlek | 1925x595x675mm (HxBxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 220-240V 10A 900W |
| Funktion | - |
| Utförande | vänster |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | plåt/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.nimoverken.com/produkter/torkskap-eco-dryer-2-0-hp-svart/ |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 65110300 |
|---|
| GTIN | 7330095606652 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.nimoverken.com/produkter/torkskap-eco-dryer-2-0-hp-svart/ |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 710 | ||
| Bredd (mm) | 635 | ||
| Höjd (mm) | 1990 | ||
| Vikt (kg) | 95 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_20_8035864.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_20_8035864.pdf |
| RSK-nummer | 8035864 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 65110300 |
| GTIN | 7330095606652 |
| Produkt | Torkskåp |
| Produktnamn | Eco Dryer 2.0 |
| Dimension | - |
| Storlek | 1925x595x675mm (HxBxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 220-240V 10A 900W |
| Funktion | - |
| Utförande | vänster |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | plåt/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.nimoverken.com/produkter/torkskap-eco-dryer-2-0-hp-svart/ |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 65110300 |
|---|
| GTIN | 7330095606652 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.nimoverken.com/produkter/torkskap-eco-dryer-2-0-hp-svart/ |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 710 | ||
| Bredd (mm) | 635 | ||
| Höjd (mm) | 1990 | ||
| Vikt (kg) | 95 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_20_8035864.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_20_8035864.pdf |