RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2013-02-28
RSK-nr enhet: ST
Golvmodell speciellt anpassad för torkning av arbetskläder. Energisnål värmepumpsteknik för snabb och effektiv torkning. Utrustad med sex klädkrokar i taket samt tre hängare på dörrens insida. Vid behov kan även standardhängare monteras.
Golvmodell speciellt anpassad för torkning av arbetskläder. Energisnål värmepumpsteknik för snabb och effektiv torkning. Utrustad med sex klädkrokar i taket samt tre hängare på dörrens insida. Vid behov kan även standardhängare monteras.
| RSK-nummer | 8035868 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 65120102 |
| GTIN | 7330095606706 |
| Produkt | Torkskåp |
| Produktnamn | Eco Dryer 2.0 Bod |
| Dimension | - |
| Storlek | 1925x595x675mm (HxBxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 220-240V 10A 900W |
| Funktion | - |
| Utförande | höger |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | plåt/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.nimoverken.com/produkter/torkskap-eco-dryer-2-0-hp-bod-vit/ |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 65120102 |
|---|
| GTIN | 7330095606706 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.nimoverken.com/produkter/torkskap-eco-dryer-2-0-hp-bod-vit/ |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 710 | ||
| Bredd (mm) | 635 | ||
| Höjd (mm) | 1990 | ||
| Vikt (kg) | 95 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_20_8035868.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_20_8035868.pdf |
| RSK-nummer | 8035868 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 65120102 |
| GTIN | 7330095606706 |
| Produkt | Torkskåp |
| Produktnamn | Eco Dryer 2.0 Bod |
| Dimension | - |
| Storlek | 1925x595x675mm (HxBxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 220-240V 10A 900W |
| Funktion | - |
| Utförande | höger |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | plåt/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.nimoverken.com/produkter/torkskap-eco-dryer-2-0-hp-bod-vit/ |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 65120102 |
|---|
| GTIN | 7330095606706 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.nimoverken.com/produkter/torkskap-eco-dryer-2-0-hp-bod-vit/ |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 710 | ||
| Bredd (mm) | 635 | ||
| Höjd (mm) | 1990 | ||
| Vikt (kg) | 95 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_20_8035868.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_20_8035868.pdf |