RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2008-03-12
RSK-nr enhet: ST
Vägghängt torkskåp med ECO DRYER sensorstyrd automatisk avstängning. För mindre utrymmen, passar t ex ovanför tvättmaskinen. Två fasta automatprogram samt möjlighet till manuell tidsstyrning. Neddragbart hängarsystem ger bekväm arbetshöjd. Tidsstyrd fläkt, steglös värme.
Vägghängt torkskåp med ECO DRYER sensorstyrd automatisk avstängning. För mindre utrymmen, passar t ex ovanför tvättmaskinen. Två fasta automatprogram samt möjlighet till manuell tidsstyrning. Neddragbart hängarsystem ger bekväm arbetshöjd. Tidsstyrd fläkt, steglös värme.
| RSK-nummer | 8035848 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 63110101 |
| GTIN | 7330095604214 |
| Produkt | Torkskåp |
| Produktnamn | ETS 1500E |
| Dimension | - |
| Storlek | 595x615x1435mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V 1500W |
| Funktion | vänsterhängd dörr sensorstyrd |
| Utförande | väggmodelll |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | flermaterial |
| Standard | IP24 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.nimoverken.com/produkter/torkskap-ets-1500-e-vit/?doing_wp_cron=1587623892.8617670536041259765625 |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 63110101 |
|---|
| GTIN | 7330095604214 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.nimoverken.com/produkter/torkskap-ets-1500-e-vit/?doing_wp_cron=1587623892.8617670536041259765625 |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 650 | ||
| Bredd (mm) | 625 | ||
| Höjd (mm) | 1540 | ||
| Vikt (kg) | 70 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_20_8035848.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_20_8035848.pdf |
| RSK-nummer | 8035848 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 63110101 |
| GTIN | 7330095604214 |
| Produkt | Torkskåp |
| Produktnamn | ETS 1500E |
| Dimension | - |
| Storlek | 595x615x1435mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V 1500W |
| Funktion | vänsterhängd dörr sensorstyrd |
| Utförande | väggmodelll |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | flermaterial |
| Standard | IP24 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.nimoverken.com/produkter/torkskap-ets-1500-e-vit/?doing_wp_cron=1587623892.8617670536041259765625 |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 63110101 |
|---|
| GTIN | 7330095604214 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.nimoverken.com/produkter/torkskap-ets-1500-e-vit/?doing_wp_cron=1587623892.8617670536041259765625 |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 650 | ||
| Bredd (mm) | 625 | ||
| Höjd (mm) | 1540 | ||
| Vikt (kg) | 70 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_20_8035848.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_20_8035848.pdf |