Avaktiverad 2019-12-31
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2009-11-13
RSK-nr enhet: ST
40 procent mindre elförbrukning jämfört med traditionella torkskåp. Så mycket effektivare är vårt torkskåp Nimo ECO Dryer. Torkskåp med vred har länge varit standard bland våra torkskåpsmodeller – men med den nya tekniken går det nu att spara upp till 40 procent ström. Den inbyggda fuktavkännaren stänger av torkningen precis när din kläder är torra, helt automatiskt! Två fasta automatikprogram (40° / 60°) samt möjlighet till manuell tidsstyrning. Golvmodell för arbetsplatsbruk, utrustad med klädkrokar i taket samt tre hängare på dörrens insida. Vid behov kan även standardhängare monteras.
40 procent mindre elförbrukning jämfört med traditionella torkskåp. Så mycket effektivare är vårt torkskåp Nimo ECO Dryer. Torkskåp med vred har länge varit standard bland våra torkskåpsmodeller – men med den nya tekniken går det nu att spara upp till 40 procent ström. Den inbyggda fuktavkännaren stänger av torkningen precis när din kläder är torra, helt automatiskt! Två fasta automatikprogram (40° / 60°) samt möjlighet till manuell tidsstyrning. Golvmodell för arbetsplatsbruk, utrustad med klädkrokar i taket samt tre hängare på dörrens insida. Vid behov kan även standardhängare monteras.
| RSK-nummer | 8035855 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 62110127 |
| GTIN | 7330095605556 |
| Produkt | Torkskåp |
| Produktnamn | ETS 1900 Eco |
| Dimension | - |
| Storlek | 595x615x1915mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V 1500W |
| Funktion | vänsterhängd dörr sensorstyrd |
| Utförande | arbetsplatsmodell |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | flermaterial |
| Standard | IP24 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 62110127 |
|---|
| GTIN | 7330095605556 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | träpall special | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 675 | ||
| Bredd (mm) | 635 | ||
| Höjd (mm) | 1990 | ||
| Vikt (kg) | 66 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_20_8035855.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8035855 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 62110127 |
| GTIN | 7330095605556 |
| Produkt | Torkskåp |
| Produktnamn | ETS 1900 Eco |
| Dimension | - |
| Storlek | 595x615x1915mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V 1500W |
| Funktion | vänsterhängd dörr sensorstyrd |
| Utförande | arbetsplatsmodell |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | flermaterial |
| Standard | IP24 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 62110127 |
|---|
| GTIN | 7330095605556 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | träpall special | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 675 | ||
| Bredd (mm) | 635 | ||
| Höjd (mm) | 1990 | ||
| Vikt (kg) | 66 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_20_8035855.pdf |
|---|---|