RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2019-06-11
RSK-nr enhet: ST
Marknadens snabbaste torkskåp som torkar dina kläder skonsamt. Bod modellen är ditt självklara val för varma och torra arbetskläder som ska vara redo för nästa arbetspass. Med sensor tekniken sparar du normalt 40 % energi och ända upp till 85 % mindre energi jämfört med traditionella torkskåp med hjälp av det unika programmet ECO+. Den inbyggda sensorn stänger av torkningen när kläderna är torra. Förutom automatprogram finns även möjlighet att styra torkningen manuellt. Bodskåpet är utrustad med 6 dubbla tak-krokar och 3 dörrhängare. Levereras med ventilationsanslutningar. Torkskåpet har justerbara fötter.
Marknadens snabbaste torkskåp som torkar dina kläder skonsamt. Bod modellen är ditt självklara val för varma och torra arbetskläder som ska vara redo för nästa arbetspass. Med sensor tekniken sparar du normalt 40 % energi och ända upp till 85 % mindre energi jämfört med traditionella torkskåp med hjälp av det unika programmet ECO+. Den inbyggda sensorn stänger av torkningen när kläderna är torra. Förutom automatprogram finns även möjlighet att styra torkningen manuellt. Bodskåpet är utrustad med 6 dubbla tak-krokar och 3 dörrhängare. Levereras med ventilationsanslutningar. Torkskåpet har justerbara fötter.
| RSK-nummer | 8035739 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 62221108 |
| GTIN | 7330095608830 |
| Produkt | Torkskåp |
| Produktnamn | Solano DC 60 1900 Vit Bod |
| Dimension | - |
| Storlek | 595x610x1900mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230/2000W |
| Funktion | höger |
| Utförande | golvmodell |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | stål/flermaterial |
| Standard | IP24 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.nimoverken.com/produkter/torkskap-sensor-dryer-1900-bod-vit/ |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 62221108 |
|---|
| GTIN | 7330095608830 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.nimoverken.com/produkter/torkskap-sensor-dryer-1900-bod-vit/ |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_20_8035739.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_20_8035739.pdf |
| RSK-nummer | 8035739 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 62221108 |
| GTIN | 7330095608830 |
| Produkt | Torkskåp |
| Produktnamn | Solano DC 60 1900 Vit Bod |
| Dimension | - |
| Storlek | 595x610x1900mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230/2000W |
| Funktion | höger |
| Utförande | golvmodell |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | stål/flermaterial |
| Standard | IP24 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.nimoverken.com/produkter/torkskap-sensor-dryer-1900-bod-vit/ |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 62221108 |
|---|
| GTIN | 7330095608830 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.nimoverken.com/produkter/torkskap-sensor-dryer-1900-bod-vit/ |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_20_8035739.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_20_8035739.pdf |