RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2019-06-11
RSK-nr enhet: ST
Marknadens snabbaste torkskåp som torkar dina kläder skonsamt. Extreme modellen är ditt självklara val för varma & torra kläder redo för alla typer av utomhusaktiviteter. Med sensor tekniken sparar du normalt 40 % energi och ända upp till 85 % energi jämfört med traditionella torkskåp med hjälp av det unika programmet ECO+. Den inbyggda sensorn stänger av torkningen när kläderna är torra. Förutom automatprogram finns även möjlighet att styra torkningen manuellt. Extreme-modellen är utrustad med två rader uppfällbara och utdragbara hängare, sex dubbla takkrokar och två vanthängare i dörren. Torkskåpet har justerbara fötter och levereras med ventilationsanslutningar.
Marknadens snabbaste torkskåp som torkar dina kläder skonsamt. Extreme modellen är ditt självklara val för varma & torra kläder redo för alla typer av utomhusaktiviteter. Med sensor tekniken sparar du normalt 40 % energi och ända upp till 85 % energi jämfört med traditionella torkskåp med hjälp av det unika programmet ECO+. Den inbyggda sensorn stänger av torkningen när kläderna är torra. Förutom automatprogram finns även möjlighet att styra torkningen manuellt. Extreme-modellen är utrustad med två rader uppfällbara och utdragbara hängare, sex dubbla takkrokar och två vanthängare i dörren. Torkskåpet har justerbara fötter och levereras med ventilationsanslutningar.
| RSK-nummer | 8035737 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 62221107 |
| GTIN | 7330095608816 |
| Produkt | Torkskåp |
| Produktnamn | Solano DC 60 1900 Vit Flex |
| Dimension | - |
| Storlek | 595x610x1900mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230/2000W |
| Funktion | höger |
| Utförande | golvmodell |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | stål/flermaterial |
| Standard | IP24 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.nimoverken.com/produkter/torkskap-sensor-dryer-1900-extreme-vit/ |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 62221107 |
|---|
| GTIN | 7330095608816 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.nimoverken.com/produkter/torkskap-sensor-dryer-1900-extreme-vit/ |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_20_8035737.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_20_8035737.pdf |
| RSK-nummer | 8035737 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 62221107 |
| GTIN | 7330095608816 |
| Produkt | Torkskåp |
| Produktnamn | Solano DC 60 1900 Vit Flex |
| Dimension | - |
| Storlek | 595x610x1900mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230/2000W |
| Funktion | höger |
| Utförande | golvmodell |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | stål/flermaterial |
| Standard | IP24 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.nimoverken.com/produkter/torkskap-sensor-dryer-1900-extreme-vit/ |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 62221107 |
|---|
| GTIN | 7330095608816 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.nimoverken.com/produkter/torkskap-sensor-dryer-1900-extreme-vit/ |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_20_8035737.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_20_8035737.pdf |