RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2019-06-11
RSK-nr enhet: ST
Marknadens snabbaste torkskåp som torkar dina kläder skonsamt. Med sensor tekniken sparar du normalt 40 % energi och ända upp till 85 % energi jämfört med traditionella torkskåp med hjälp av det unika programmet ECO+. Den inbyggda sensorn stänger av torkningen när kläderna är torra. Förutom automatprogram finns även möjlighet att styra torkningen manuellt. Tre rader uppfällbara och utdragbara hängare. Dessutom är dörrensinsida utrustad med tre dörrhängare. Levereras med ventilationsanslutningar. Torkskåpet har justerbara fötter
Marknadens snabbaste torkskåp som torkar dina kläder skonsamt. Med sensor tekniken sparar du normalt 40 % energi och ända upp till 85 % energi jämfört med traditionella torkskåp med hjälp av det unika programmet ECO+. Den inbyggda sensorn stänger av torkningen när kläderna är torra. Förutom automatprogram finns även möjlighet att styra torkningen manuellt. Tre rader uppfällbara och utdragbara hängare. Dessutom är dörrensinsida utrustad med tre dörrhängare. Levereras med ventilationsanslutningar. Torkskåpet har justerbara fötter
| RSK-nummer | 8035729 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 62211101 |
| GTIN | 7330095607666 |
| Produkt | Torkskåp |
| Produktnamn | Solano DC 60 1900 Vit Vä |
| Dimension | - |
| Storlek | 595x610x1900mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230/2000W |
| Funktion | vänster |
| Utförande | golvmodell |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | stål/flermaterial |
| Standard | IP24 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.nimoverken.com/produkter/torkskap-sensor-dryer-1900-vit-2/ |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 62211101 |
|---|
| GTIN | 7330095607666 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.nimoverken.com/produkter/torkskap-sensor-dryer-1900-vit-2/ |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_20_8035729.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_20_8035729.pdf |
| RSK-nummer | 8035729 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 62211101 |
| GTIN | 7330095607666 |
| Produkt | Torkskåp |
| Produktnamn | Solano DC 60 1900 Vit Vä |
| Dimension | - |
| Storlek | 595x610x1900mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230/2000W |
| Funktion | vänster |
| Utförande | golvmodell |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | stål/flermaterial |
| Standard | IP24 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.nimoverken.com/produkter/torkskap-sensor-dryer-1900-vit-2/ |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 62211101 |
|---|
| GTIN | 7330095607666 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.nimoverken.com/produkter/torkskap-sensor-dryer-1900-vit-2/ |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_20_8035729.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_20_8035729.pdf |