Inlagd: 2024-11-07
RSK-nr enhet: ST
SIRIUS Utslagsback för vägg montering, rostfrittstål, satin behandlad yta, godstjocklek 1 mm, rundade kanter, med grå plastram, utan fällbart galler, G 1 1/2 med sil för plaströr, avlopp höger sida, 44 mm fästen för bakre stativ ingår. Mått 470 x 250 x 405 mm (B x H x D) Skålmått 395 x 200 x 330 mm (B x H x D)
SIRIUS Utslagsback för vägg montering, rostfrittstål, satin behandlad yta, godstjocklek 1 mm, rundade kanter, med grå plastram, utan fällbart galler, G 1 1/2 med sil för plaströr, avlopp höger sida, 44 mm fästen för bakre stativ ingår. Mått 470 x 250 x 405 mm (B x H x D) Skålmått 395 x 200 x 330 mm (B x H x D)
| RSK-nummer | 8034041 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 207.0599.545 |
| GTIN | 7612985764971 |
| Produkt | Utslagsback |
| Produktnamn | BS301N |
| Dimension | - |
| Storlek | 500x420x255mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 207.0599.545 |
|---|
| GTIN | 7612985764971 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Färg | Rostfritt stål |
| Glansvärde | Matt |
| Monteringsmetod | Vägg |
| Typ av fastsättning | Konsol och bult |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Lämplig för möbelmontering | Nej |
| Lämplig för hörnmontering, vänster | Nej |
| Lämplig för hörnmontering, höger | Nej |
| Antal användningsställen | 1 |
| Antal bassänger | 1 |
| Sjukhusutförande (Tillgänglighetsanpassad) | Nej |
| Smutsavvisande | Nej |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Armaturhål | Ingen |
| Med kran/blandare | Nej |
| Med bräddavlopp | Nej |
| Med vattenlås | Nej |
| Med integrerad tvålplats | Nej |
| Med hål för tvålpump | Nej |
| Med handdukshållare | Nej |
| Med bakvägg | Nej |
| Lämplig för vattenlåskåpa | Nej |
| Med vattenlåskåpa | Nej |
| Lämplig för pelare | Nej |
| Pelare medlevereras | Nej |
| Lämplig för ben | Nej |
| Med ben/fötter | Nej |
| Djup | 255 mm |
| Bredd/Diameter | 500 mm |
| Höjd | 420 mm |
| Med jordningsanordning | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7612210377341 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Komprimerad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 255 | ||
| Bredd (mm) | 420 | ||
| Höjd (mm) | 500 | ||
| Vikt (kg) | 4,6 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1237_8034041.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1237_8034041.pdf |
| RSK-nummer | 8034041 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 207.0599.545 |
| GTIN | 7612985764971 |
| Produkt | Utslagsback |
| Produktnamn | BS301N |
| Dimension | - |
| Storlek | 500x420x255mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 207.0599.545 |
|---|
| GTIN | 7612985764971 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Färg | Rostfritt stål |
| Glansvärde | Matt |
| Monteringsmetod | Vägg |
| Typ av fastsättning | Konsol och bult |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Lämplig för möbelmontering | Nej |
| Lämplig för hörnmontering, vänster | Nej |
| Lämplig för hörnmontering, höger | Nej |
| Antal användningsställen | 1 |
| Antal bassänger | 1 |
| Sjukhusutförande (Tillgänglighetsanpassad) | Nej |
| Smutsavvisande | Nej |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Armaturhål | Ingen |
| Med kran/blandare | Nej |
| Med bräddavlopp | Nej |
| Med vattenlås | Nej |
| Med integrerad tvålplats | Nej |
| Med hål för tvålpump | Nej |
| Med handdukshållare | Nej |
| Med bakvägg | Nej |
| Lämplig för vattenlåskåpa | Nej |
| Med vattenlåskåpa | Nej |
| Lämplig för pelare | Nej |
| Pelare medlevereras | Nej |
| Lämplig för ben | Nej |
| Med ben/fötter | Nej |
| Djup | 255 mm |
| Bredd/Diameter | 500 mm |
| Höjd | 420 mm |
| Med jordningsanordning | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7612210377341 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Komprimerad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 255 | ||
| Bredd (mm) | 420 | ||
| Höjd (mm) | 500 | ||
| Vikt (kg) | 4,6 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1237_8034041.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1237_8034041.pdf |