RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2017-10-05
RSK-nr enhet: ST
Vattenlås för tvättställ, inkluderar bottenventil och popup i kromad mässing. Användarvänligt och vattenskadesäkert.
Vattenlås för tvättställ, inkluderar bottenventil och popup i kromad mässing. Användarvänligt och vattenskadesäkert.
| RSK-nummer | 8074802 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1502400 |
| GTIN | - |
| Produkt | Vattenlås |
| Produktnamn | Easy Clean 40 popup |
| Dimension | 63mm |
| Storlek | 160x110mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för tvättställ |
| Utförande | med bottenventil, popup |
|---|---|
| Färg | vit/krom |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 1502400 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material bänkskiva (täckplatta) | Rostfritt stål |
|---|---|
| Färg täckplåt | Krom |
| Apparatanslutning | Slanganslutning |
| Anslutningsdimension mot bottenventil | 1 1/4" |
| Med täckbricka/-rosett | Nej |
| Bredd täckplåt | 70 mm |
| Typ av luktstopp | Vatten/Vätska |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 250 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 355 | ||
| Vikt (kg) | 0,44 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 20 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 400 | ||
| Bredd (mm) | 345 | ||
| Höjd (mm) | 400 | ||
| Vikt (kg) | 9,9 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 600 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1160 | ||
| Bredd (mm) | 985 | ||
| Höjd (mm) | 775 | ||
| Vikt (kg) | 273 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_926_8074802.pdf |
|---|---|
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_926_8074802.pdf |
| RSK-nummer | 8074802 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1502400 |
| GTIN | - |
| Produkt | Vattenlås |
| Produktnamn | Easy Clean 40 popup |
| Dimension | 63mm |
| Storlek | 160x110mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för tvättställ |
| Utförande | med bottenventil, popup |
|---|---|
| Färg | vit/krom |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 1502400 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material bänkskiva (täckplatta) | Rostfritt stål |
|---|---|
| Färg täckplåt | Krom |
| Apparatanslutning | Slanganslutning |
| Anslutningsdimension mot bottenventil | 1 1/4" |
| Med täckbricka/-rosett | Nej |
| Bredd täckplåt | 70 mm |
| Typ av luktstopp | Vatten/Vätska |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 250 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 355 | ||
| Vikt (kg) | 0,44 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 20 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 400 | ||
| Bredd (mm) | 345 | ||
| Höjd (mm) | 400 | ||
| Vikt (kg) | 9,9 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 600 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1160 | ||
| Bredd (mm) | 985 | ||
| Höjd (mm) | 775 | ||
| Vikt (kg) | 273 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_926_8074802.pdf |
|---|---|
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_926_8074802.pdf |