Avaktiverad 2023-11-02
Ersättningsartikel saknas
Inlagd: 2016-06-08
RSK-nr enhet: ST
3880 Vattenlås för vägganslutning Består av ett vattenlås samt rör och huv för anslutning mot vägg.
3880 Vattenlås för vägganslutning Består av ett vattenlås samt rör och huv för anslutning mot vägg.
| RSK-nummer | 8074777 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | GB41103880 41W |
| GTIN | 7393792230643 |
| Produkt | Vattenlås |
| Produktnamn | Estetic |
| Dimension | G32 |
| Storlek | 350x235x65 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 1 |
| Funktion | avlopp med vattenlås |
| Utförande | Anslutning mot vägg |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | förkromad/lackerad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | GB41103880 41W |
|---|
| GTIN | 7393792230643 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Mässing |
|---|---|
| Ytskydd | Lackerad |
| Färg | Vit |
| Typ av luktstopp | Vatten/Vätska |
| Anslutningsdimension mot bottenventil | 1 1/4" (32) |
| Anslutning mot bottenventil | Löpmutter |
| Med väggrör | Ja |
| Med täckbricka/-rosett | Ja |
| Med täcklock/kåpa | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 350 | ||
| Bredd (mm) | 235 | ||
| Höjd (mm) | 65 | ||
| Vikt (kg) | 1,365 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1_8074777.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8074777 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | GB41103880 41W |
| GTIN | 7393792230643 |
| Produkt | Vattenlås |
| Produktnamn | Estetic |
| Dimension | G32 |
| Storlek | 350x235x65 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 1 |
| Funktion | avlopp med vattenlås |
| Utförande | Anslutning mot vägg |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | förkromad/lackerad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | GB41103880 41W |
|---|
| GTIN | 7393792230643 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Mässing |
|---|---|
| Ytskydd | Lackerad |
| Färg | Vit |
| Typ av luktstopp | Vatten/Vätska |
| Anslutningsdimension mot bottenventil | 1 1/4" (32) |
| Anslutning mot bottenventil | Löpmutter |
| Med väggrör | Ja |
| Med täckbricka/-rosett | Ja |
| Med täcklock/kåpa | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 350 | ||
| Bredd (mm) | 235 | ||
| Höjd (mm) | 65 | ||
| Vikt (kg) | 1,365 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1_8074777.pdf |
|---|---|