RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 1985-01-18
RSK-nr enhet: ST
.
.
| RSK-nummer | 8073678 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 44100 |
| GTIN | 7392791441005 |
| Produkt | Vattenlåssats |
| Produktnamn | Falu 44100 |
| Dimension | 40mm x G32 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för vägganslutning |
| Utförande | rakt rör och huv |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP/ABS |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 44100 |
|---|
| GTIN | 7392791441005 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Form | Pungvattenlås |
|---|---|
| Material | Övrigt |
| Ytskydd | Obehandlad |
| Färg | Vit |
| Typ av luktstopp | Vatten/Vätska |
| Anslutningsdimension mot bottenventil | 1 1/4" (32) |
| Avloppsanslutning | Slätände |
| Riktning utlopp | Sida |
| Med väggrör | Ja |
| Med golvrör | Nej |
| Form utloppsrör | Rak |
| Med täcklock/kåpa | Ja |
| Med extra slanganslutning | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 350 | ||
| Bredd (mm) | 120 | ||
| Höjd (mm) | 60 | ||
| Vikt (kg) | 0,222 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 25 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 700 | ||
| Bredd (mm) | 350 | ||
| Höjd (mm) | 250 | ||
| Vikt (kg) | 6,2 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 250 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1180 | ||
| Vikt (kg) | 55,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_96_8073678.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562927581-00026 v2.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_96_8073678.pdf |
| RSK-nummer | 8073678 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 44100 |
| GTIN | 7392791441005 |
| Produkt | Vattenlåssats |
| Produktnamn | Falu 44100 |
| Dimension | 40mm x G32 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för vägganslutning |
| Utförande | rakt rör och huv |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP/ABS |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 44100 |
|---|
| GTIN | 7392791441005 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Form | Pungvattenlås |
|---|---|
| Material | Övrigt |
| Ytskydd | Obehandlad |
| Färg | Vit |
| Typ av luktstopp | Vatten/Vätska |
| Anslutningsdimension mot bottenventil | 1 1/4" (32) |
| Avloppsanslutning | Slätände |
| Riktning utlopp | Sida |
| Med väggrör | Ja |
| Med golvrör | Nej |
| Form utloppsrör | Rak |
| Med täcklock/kåpa | Ja |
| Med extra slanganslutning | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 350 | ||
| Bredd (mm) | 120 | ||
| Höjd (mm) | 60 | ||
| Vikt (kg) | 0,222 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 25 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 700 | ||
| Bredd (mm) | 350 | ||
| Höjd (mm) | 250 | ||
| Vikt (kg) | 6,2 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 250 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1180 | ||
| Vikt (kg) | 55,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_96_8073678.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562927581-00026 v2.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_96_8073678.pdf |