RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 1999-02-23
RSK-nr enhet: ST
ETT UNIVERSALLÅS Ersätter tidigare typer av vattenlås. Genom enkla åtgärder kan man få ett rakt, excentriskt, vinklat eller vägg lås till handfatet. Anslutning för vacuumventil RSK 3131134 alt tvättmaskin.
ETT UNIVERSALLÅS Ersätter tidigare typer av vattenlås. Genom enkla åtgärder kan man få ett rakt, excentriskt, vinklat eller vägg lås till handfatet. Anslutning för vacuumventil RSK 3131134 alt tvättmaskin.
| RSK-nummer | 8073653 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 43210 |
| GTIN | 7392791432102 |
| Produkt | Vattenlåssats |
| Produktnamn | Falu Flexi pung 43210 |
| Dimension | 40mm x G32 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för golvanslutning |
| Utförande | med punglås vinkelrör huv |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP/ABS |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://faluplast.se/produkt/8073653 |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 43210 |
|---|
| GTIN | 7392791432102 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://faluplast.se/produkt/8073653 |
|---|
| Form | Pungvattenlås |
|---|---|
| Material | Övrigt |
| Ytskydd | Obehandlad |
| Färg | Vit |
| Typ av luktstopp | Vatten/Vätska |
| Anslutningsdimension mot bottenventil | 1 1/4" (32) |
| Anslutning mot bottenventil | Löpmutter |
| Avloppsanslutning | Slätände |
| Riktning utlopp | Övrigt |
| Med golvrör | Ja |
| Med täcklock/kåpa | Ja |
| Med extra slanganslutning | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 60 | ||
| Vikt (kg) | 0,412 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 20 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 780 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 320 | ||
| Vikt (kg) | 9,1 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 180 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1180 | ||
| Vikt (kg) | 74,16 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_96_8073653.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562927581-00007 v1.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_96_8073653.pdf |
| RSK-nummer | 8073653 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 43210 |
| GTIN | 7392791432102 |
| Produkt | Vattenlåssats |
| Produktnamn | Falu Flexi pung 43210 |
| Dimension | 40mm x G32 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för golvanslutning |
| Utförande | med punglås vinkelrör huv |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP/ABS |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://faluplast.se/produkt/8073653 |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 43210 |
|---|
| GTIN | 7392791432102 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://faluplast.se/produkt/8073653 |
|---|
| Form | Pungvattenlås |
|---|---|
| Material | Övrigt |
| Ytskydd | Obehandlad |
| Färg | Vit |
| Typ av luktstopp | Vatten/Vätska |
| Anslutningsdimension mot bottenventil | 1 1/4" (32) |
| Anslutning mot bottenventil | Löpmutter |
| Avloppsanslutning | Slätände |
| Riktning utlopp | Övrigt |
| Med golvrör | Ja |
| Med täcklock/kåpa | Ja |
| Med extra slanganslutning | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 60 | ||
| Vikt (kg) | 0,412 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 20 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 780 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 320 | ||
| Vikt (kg) | 9,1 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 180 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1180 | ||
| Vikt (kg) | 74,16 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_96_8073653.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562927581-00007 v1.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_96_8073653.pdf |