Inlagd: 2019-05-15
RSK-nr enhet: ST
• justeringsavstånd 60 - 165 mm • avstånd till vägg 330 mm • vattenlås - bakvattenhöjden är 75 mm • anslutningsmått inlopp: G 1 ¼ • anslutningsmått utlopp: DN32
• justeringsavstånd 60 - 165 mm • avstånd till vägg 330 mm • vattenlås - bakvattenhöjden är 75 mm • anslutningsmått inlopp: G 1 ¼ • anslutningsmått utlopp: DN32
| RSK-nummer | 8074866 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 52105990 |
| GTIN | 4059625001707 |
| Produkt | Vattenlås |
| Produktnamn | Flowstar S |
| Dimension | G32 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för tvättställ |
| Utförande | väggmontage |
|---|---|
| Färg | Polerat Guld |
| Ytbehandling | - |
| Material | metall |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 52105990 |
|---|
| GTIN | 4059625001707 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Form | Pungvattenlås |
|---|---|
| Material | Övrigt |
| Ytskydd | Övrigt |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Färg | Övrigt |
| Typ av luktstopp | Vatten/Vätska |
| Med avloppsminskande bussning | Nej |
| Nominell dimension avlopp | DN 32 |
| Ytterdiameter avloppsrör | 0 - 0 mm |
| Anslutningsdimension mot bottenventil | 1 1/4" (32) |
| Horisontellt avstånd centrum vattenlås till vägg | 330 - 330 mm |
| Vertikalt avstånd centrum rör till överkant bottenventil | 0 - 0 mm |
| Med väggrör | Nej |
| Med golvrör | Nej |
| Form utloppsrör | 90°-böj |
| Med täckbricka/-rosett | Ja |
| Med bottenventil | Nej |
| Vattenlåsdel mot bakvägg | Ja |
| Med återströmningsskydd | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4059625001707 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 340 | ||
| Bredd (mm) | 90 | ||
| Höjd (mm) | 60 | ||
| Vikt (kg) | 0,585 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 38 | ||
| GTIN FP | 4059625001714 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 575 | ||
| Bredd (mm) | 370 | ||
| Höjd (mm) | 360 | ||
| Vikt (kg) | 23,195 | ||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 760 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 485,896 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_412_8074866.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_412_7357636.pdf |
| Tillverkarens garantiåtagande | https://www.hansgrohe.se/service/produktgaranti |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_412_8074866.pdf |
| Reservdelslista | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SPARE/SPARE_412_8074866.pdf |
| RSK-nummer | 8074866 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 52105990 |
| GTIN | 4059625001707 |
| Produkt | Vattenlås |
| Produktnamn | Flowstar S |
| Dimension | G32 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för tvättställ |
| Utförande | väggmontage |
|---|---|
| Färg | Polerat Guld |
| Ytbehandling | - |
| Material | metall |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 52105990 |
|---|
| GTIN | 4059625001707 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Form | Pungvattenlås |
|---|---|
| Material | Övrigt |
| Ytskydd | Övrigt |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Färg | Övrigt |
| Typ av luktstopp | Vatten/Vätska |
| Med avloppsminskande bussning | Nej |
| Nominell dimension avlopp | DN 32 |
| Ytterdiameter avloppsrör | 0 - 0 mm |
| Anslutningsdimension mot bottenventil | 1 1/4" (32) |
| Horisontellt avstånd centrum vattenlås till vägg | 330 - 330 mm |
| Vertikalt avstånd centrum rör till överkant bottenventil | 0 - 0 mm |
| Med väggrör | Nej |
| Med golvrör | Nej |
| Form utloppsrör | 90°-böj |
| Med täckbricka/-rosett | Ja |
| Med bottenventil | Nej |
| Vattenlåsdel mot bakvägg | Ja |
| Med återströmningsskydd | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4059625001707 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 340 | ||
| Bredd (mm) | 90 | ||
| Höjd (mm) | 60 | ||
| Vikt (kg) | 0,585 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 38 | ||
| GTIN FP | 4059625001714 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 575 | ||
| Bredd (mm) | 370 | ||
| Höjd (mm) | 360 | ||
| Vikt (kg) | 23,195 | ||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 760 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 485,896 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_412_8074866.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_412_7357636.pdf |
| Tillverkarens garantiåtagande | https://www.hansgrohe.se/service/produktgaranti |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_412_8074866.pdf |
| Reservdelslista | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SPARE/SPARE_412_8074866.pdf |