Inlagd: 2019-09-23
RSK-nr enhet: ST
Dolt överfyllnadsskydd för tvättställ. Döljs helt innanför porslinet.
Dolt överfyllnadsskydd för tvättställ. Döljs helt innanför porslinet.
| RSK-nummer | 8074875 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 152.018.00.1 |
| GTIN | 4025416729761 |
| Produkt | Överfyllnadsskydd |
| Produktnamn | Geberit Clou överfyllnadsskydd |
| Dimension | 32mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för tvättställ |
| Utförande | dold överfyllnad, bottenventil |
|---|---|
| Färg | blankförkromad |
| Ytbehandling | - |
| Material | Mässing/plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.geberit.se/sv-SE/152.018.00.1.html |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 152.018.00.1 |
|---|
| GTIN | 4025416729761 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.geberit.se/sv-SE/152.018.00.1.html |
|---|
| Material nedre del | Plast |
|---|---|
| Material övre del | Plast |
| Färg övre del | Vit |
| Med avloppsplugg | Ja |
| Med lyftfunktion | Ja |
| Typ av lyftmekanism | Övrigt |
| Med lyftstrå | Ja |
| Tryckpluggventil (Pop-Up/Push-Down) | Nej |
| Med bräddavlopp | Nej |
| Med avloppsböj | Nej |
| Med korgsil | Nej |
| Helt stängande | Ja |
| Dimension utlopp (Nominell diameter) | 1 1/4" (32) |
| Utvändig rördiameter utlopp | 32 mm |
| Anslutning utlopp | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Lämplig för tvättställ | Nej |
| Lämplig för diskbänk | Nej |
| Lämplig för badkar | Nej |
| Lämplig för duschkar | Nej |
| Lämplig för bidé | Ja |
| Med kedja | Nej |
| Med rep/lina | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4025416729761 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 266 | ||
| Bredd (mm) | 159 | ||
| Höjd (mm) | 114 | ||
| Vikt (kg) | 0,47 | ||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 20 | ||
| GTIN FP | 4025416933991 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 435 | ||
| Vikt (kg) | 10,11 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 160 | ||
| GTIN FP | 4025416934004 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 980 | ||
| Vikt (kg) | 102,96 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8074875 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 152.018.00.1 |
| GTIN | 4025416729761 |
| Produkt | Överfyllnadsskydd |
| Produktnamn | Geberit Clou överfyllnadsskydd |
| Dimension | 32mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för tvättställ |
| Utförande | dold överfyllnad, bottenventil |
|---|---|
| Färg | blankförkromad |
| Ytbehandling | - |
| Material | Mässing/plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.geberit.se/sv-SE/152.018.00.1.html |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 152.018.00.1 |
|---|
| GTIN | 4025416729761 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.geberit.se/sv-SE/152.018.00.1.html |
|---|
| Material nedre del | Plast |
|---|---|
| Material övre del | Plast |
| Färg övre del | Vit |
| Med avloppsplugg | Ja |
| Med lyftfunktion | Ja |
| Typ av lyftmekanism | Övrigt |
| Med lyftstrå | Ja |
| Tryckpluggventil (Pop-Up/Push-Down) | Nej |
| Med bräddavlopp | Nej |
| Med avloppsböj | Nej |
| Med korgsil | Nej |
| Helt stängande | Ja |
| Dimension utlopp (Nominell diameter) | 1 1/4" (32) |
| Utvändig rördiameter utlopp | 32 mm |
| Anslutning utlopp | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Lämplig för tvättställ | Nej |
| Lämplig för diskbänk | Nej |
| Lämplig för badkar | Nej |
| Lämplig för duschkar | Nej |
| Lämplig för bidé | Ja |
| Med kedja | Nej |
| Med rep/lina | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4025416729761 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 266 | ||
| Bredd (mm) | 159 | ||
| Höjd (mm) | 114 | ||
| Vikt (kg) | 0,47 | ||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 20 | ||
| GTIN FP | 4025416933991 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 435 | ||
| Vikt (kg) | 10,11 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 160 | ||
| GTIN FP | 4025416934004 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 980 | ||
| Vikt (kg) | 102,96 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |