Inlagd: 2017-01-24
RSK-nr enhet: ST
Geberit vattenlås för tvättställ, med klämringskoppling, horisontellt inlopp och horisontellt utlopp: d40 d1=40 Svart
Geberit vattenlås för tvättställ, med klämringskoppling, horisontellt inlopp och horisontellt utlopp: d40 d1=40 Svart
| RSK-nummer | 8124130 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 152.034.16.1 |
| GTIN | 4025416016687 |
| Produkt | Vattenlås |
| Produktnamn | P-vattenlås |
| Dimension | 50x40mm |
| Storlek | L=200x320mm utloppsrör |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | rakt för tvättställ/tvättbänk |
| Utförande | muff x muff, rakt rör |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PEH/EPDM |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.geberit.se/sv-SE/152.034.16.1.html |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 152.034.16.1 |
|---|
| GTIN | 4025416016687 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.geberit.se/sv-SE/152.034.16.1.html |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Materialkvalitet | PE (polyeten) |
| Form | Horisontell/horisontell |
| Dimension anslutning 1 | DN 40 |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 40 mm |
| Anslutning 1 | Övrigt |
| Dimension anslutning 2 | DN 50 |
| Utvändig rördiameter anslutning 2 | 50 mm |
| Anslutning 2 | Övrigt |
| Med lock för anti-igensättning | Nej |
| Ytskydd | Obehandlad |
| Fast vattenlås | Ja |
| Vinkel på vattenlåsböj | 0 ° |
| Längd | 320 mm |
| Höjd | 90 mm |
| Avstånd centrum till centrum | 80 mm |
| Höjd vattenlås | 75 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4025416016687 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 253 | ||
| Bredd (mm) | 141 | ||
| Höjd (mm) | 114 | ||
| Vikt (kg) | 0,347 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8124130 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 152.034.16.1 |
| GTIN | 4025416016687 |
| Produkt | Vattenlås |
| Produktnamn | P-vattenlås |
| Dimension | 50x40mm |
| Storlek | L=200x320mm utloppsrör |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | rakt för tvättställ/tvättbänk |
| Utförande | muff x muff, rakt rör |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PEH/EPDM |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.geberit.se/sv-SE/152.034.16.1.html |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 152.034.16.1 |
|---|
| GTIN | 4025416016687 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.geberit.se/sv-SE/152.034.16.1.html |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Materialkvalitet | PE (polyeten) |
| Form | Horisontell/horisontell |
| Dimension anslutning 1 | DN 40 |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 40 mm |
| Anslutning 1 | Övrigt |
| Dimension anslutning 2 | DN 50 |
| Utvändig rördiameter anslutning 2 | 50 mm |
| Anslutning 2 | Övrigt |
| Med lock för anti-igensättning | Nej |
| Ytskydd | Obehandlad |
| Fast vattenlås | Ja |
| Vinkel på vattenlåsböj | 0 ° |
| Längd | 320 mm |
| Höjd | 90 mm |
| Avstånd centrum till centrum | 80 mm |
| Höjd vattenlås | 75 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4025416016687 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 253 | ||
| Bredd (mm) | 141 | ||
| Höjd (mm) | 114 | ||
| Vikt (kg) | 0,347 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |