Inlagd: 2021-06-29
RSK-nr enhet: ST
Geberit urinalstyrning med elektronisk spolning, nätdrift, utanpåliggande, dold bakom urinal. För vatten och avlopp bakifrån/vägg
Geberit urinalstyrning med elektronisk spolning, nätdrift, utanpåliggande, dold bakom urinal. För vatten och avlopp bakifrån/vägg
| RSK-nummer | 8057153 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 116.076.00.1 |
| GTIN | 4025410870803 |
| Produkt | Urinalstyrning |
| Produktnamn | Geberit urinalstyrning |
| Dimension | G15 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 1-8 bar, max 30C |
| Effekt/Eldata | 230V, 6,6VDC, <0,5W |
| Funktion | nätdrift |
| Utförande | vattenanslutning baktill |
|---|---|
| Färg | gul |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | styrning av urinalspolning |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | 116.076.00.1 |
|---|
| GTIN | 4025410870803 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Utanpåliggande väggmontage |
|---|---|
| Basfärg | Övrigt |
| Styrmetod | Övrigt |
| Typ av strömförsörjning | Transformator |
| Med transformator | Ja |
| Anslutningsspänning | 230 V |
| Flödesklass | Ingen |
| Förtryck | 1 - 8 bar |
| Max. genomströmingskapacitet (300 kPa) | 0,23 l/s |
| Inställbar genomströmingskapacitet | Nej |
| Aktiveringstid | 1 - 15 s |
| Automatisk spolingscykel | Ja |
| Frekvens spolingscykel | 1 - 168 h |
| Inställbar med fjärrkontroll | Ja |
| Med anslutning för byggnadsstyrning | Ja |
| Med förspolning | Nej |
| Med mellanspolning | Nej |
| Anslutning tillopp | Utvändig gänga |
| Anslutningsdimension tillopp | 1/2" |
| Lämplig för kapslingsklass (IP) | IPX4 |
| Ljudklass (EN ISO 3822) | Grupp I, <=20 dB(A) |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4025410870803 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 285 | ||
| Bredd (mm) | 260 | ||
| Höjd (mm) | 140 | ||
| Vikt (kg) | 1,48 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8057153 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 116.076.00.1 |
| GTIN | 4025410870803 |
| Produkt | Urinalstyrning |
| Produktnamn | Geberit urinalstyrning |
| Dimension | G15 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 1-8 bar, max 30C |
| Effekt/Eldata | 230V, 6,6VDC, <0,5W |
| Funktion | nätdrift |
| Utförande | vattenanslutning baktill |
|---|---|
| Färg | gul |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | styrning av urinalspolning |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | 116.076.00.1 |
|---|
| GTIN | 4025410870803 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Utanpåliggande väggmontage |
|---|---|
| Basfärg | Övrigt |
| Styrmetod | Övrigt |
| Typ av strömförsörjning | Transformator |
| Med transformator | Ja |
| Anslutningsspänning | 230 V |
| Flödesklass | Ingen |
| Förtryck | 1 - 8 bar |
| Max. genomströmingskapacitet (300 kPa) | 0,23 l/s |
| Inställbar genomströmingskapacitet | Nej |
| Aktiveringstid | 1 - 15 s |
| Automatisk spolingscykel | Ja |
| Frekvens spolingscykel | 1 - 168 h |
| Inställbar med fjärrkontroll | Ja |
| Med anslutning för byggnadsstyrning | Ja |
| Med förspolning | Nej |
| Med mellanspolning | Nej |
| Anslutning tillopp | Utvändig gänga |
| Anslutningsdimension tillopp | 1/2" |
| Lämplig för kapslingsklass (IP) | IPX4 |
| Ljudklass (EN ISO 3822) | Grupp I, <=20 dB(A) |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4025410870803 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 285 | ||
| Bredd (mm) | 260 | ||
| Höjd (mm) | 140 | ||
| Vikt (kg) | 1,48 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |