RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2011-02-18
RSK-nr enhet: ST
DN 15 med manövreringskåpa och avloppsstöd flödes tryck min 0.5 bar arbets tryck max 5 bar integrerad föravspärrning spolströmsreglering reglerbar spolmängd mellan 2,0-6,0 l
DN 15 med manövreringskåpa och avloppsstöd flödes tryck min 0.5 bar arbets tryck max 5 bar integrerad föravspärrning spolströmsreglering reglerbar spolmängd mellan 2,0-6,0 l
| RSK-nummer | 8097793 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 37339000 |
| GTIN | 4005176837937 |
| Produkt | Tryckspolning |
| Produktnamn | Rondo |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för urinal |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/37339000 |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 37339000 |
|---|
| GTIN | 4005176837937 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/37339000 |
|---|
| Modell/Utförande | Utanpåliggande väggmontage |
|---|---|
| Manövrering | Hand |
| Med styrenhet | Ja |
| Basfärg | Krom |
| Max. genomströmingskapacitet (300 kPa) | 0,7 l/s |
| Inställbar genomströmingskapacitet | Ja |
| Väggavstånd | 45 - 55 mm |
| Inbyggnadsdjup | 0 - 0 mm |
| Anslutning tillopp | Utvändig gänga |
| Anslutningsdimension tillopp | 1/2" |
| Förlängningssats tillgänglig | Ja |
| Med avstängningsventil | Ja |
| Ljudklass (EN ISO 3822) | Grupp II, <=30 dB(A) |
| Certifierad enligt KIWA [NL] | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176837937 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 203 | ||
| Bredd (mm) | 133 | ||
| Höjd (mm) | 68 | ||
| Vikt (kg) | 0,92 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 27 | ||
| GTIN FP | 4005176966002 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 595 | ||
| Bredd (mm) | 390 | ||
| Höjd (mm) | 225 | ||
| Vikt (kg) | 25,84 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 324 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 900 | ||
| Vikt (kg) | 326,08 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8097793.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054722.pdf |
| RSK-nummer | 8097793 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 37339000 |
| GTIN | 4005176837937 |
| Produkt | Tryckspolning |
| Produktnamn | Rondo |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för urinal |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/37339000 |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 37339000 |
|---|
| GTIN | 4005176837937 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/37339000 |
|---|
| Modell/Utförande | Utanpåliggande väggmontage |
|---|---|
| Manövrering | Hand |
| Med styrenhet | Ja |
| Basfärg | Krom |
| Max. genomströmingskapacitet (300 kPa) | 0,7 l/s |
| Inställbar genomströmingskapacitet | Ja |
| Väggavstånd | 45 - 55 mm |
| Inbyggnadsdjup | 0 - 0 mm |
| Anslutning tillopp | Utvändig gänga |
| Anslutningsdimension tillopp | 1/2" |
| Förlängningssats tillgänglig | Ja |
| Med avstängningsventil | Ja |
| Ljudklass (EN ISO 3822) | Grupp II, <=30 dB(A) |
| Certifierad enligt KIWA [NL] | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176837937 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 203 | ||
| Bredd (mm) | 133 | ||
| Höjd (mm) | 68 | ||
| Vikt (kg) | 0,92 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 27 | ||
| GTIN FP | 4005176966002 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 595 | ||
| Bredd (mm) | 390 | ||
| Höjd (mm) | 225 | ||
| Vikt (kg) | 25,84 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 324 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 900 | ||
| Vikt (kg) | 326,08 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8097793.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054722.pdf |