RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2014-02-07
RSK-nr enhet: ST
Tectron retro-fit enhet ½" med infraröd sensor för dubbelriktad kommunikation för övervakning,konfiguration och serviceändamål, 6 V litiumbatteri av typen CR-P3, Batteriets livslängd: ca. 7 år (150 aktiveringar/dag), GROHE StarLight kromyta, metallhölster, utvändiga delar, för urinalspolning 37 021 och DAL 576, flödestryck min 0.5 bar, arbetstryck max 10 bar, med kolv, stegvis visning av batteristatus, 7 förinställda program, autospolning, rengöringsläge, förspolning på/av, ytterligare funktionalitet och precisa inställningar med fjärrkontroll 36 407, justerbar flödestid för hand eller med fjärrkontroll, CE-nummer
Tectron retro-fit enhet ½" med infraröd sensor för dubbelriktad kommunikation för övervakning,konfiguration och serviceändamål, 6 V litiumbatteri av typen CR-P3, Batteriets livslängd: ca. 7 år (150 aktiveringar/dag), GROHE StarLight kromyta, metallhölster, utvändiga delar, för urinalspolning 37 021 och DAL 576, flödestryck min 0.5 bar, arbetstryck max 10 bar, med kolv, stegvis visning av batteristatus, 7 förinställda program, autospolning, rengöringsläge, förspolning på/av, ytterligare funktionalitet och precisa inställningar med fjärrkontroll 36 407, justerbar flödestid för hand eller med fjärrkontroll, CE-nummer
| RSK-nummer | 8098017 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 37427000 |
| GTIN | 4005176935695 |
| Produkt | Urinalelektronik |
| Produktnamn | Tectron retro-fit |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 6V batteri |
| Funktion | infraröd |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/37427000 |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | 37427000 |
|---|
| GTIN | 4005176935695 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/37427000 |
|---|
| Modell/Utförande | Utanpåliggande väggmontage |
|---|---|
| Basfärg | Krom |
| Styrmetod | Infraröd |
| Typ av strömförsörjning | Batteri |
| Med transformator | Nej |
| Anslutningsspänning | 6 V |
| Flödesklass | Ingen |
| Max. genomströmingskapacitet (300 kPa) | 0 l/s |
| Inställbar genomströmingskapacitet | Ja |
| Sensorräckvidd | 45 mm |
| Automatisk spolingscykel | Ja |
| Frekvens spolingscykel | 24 - 72 h |
| Inställbar med fjärrkontroll | Ja |
| Med anslutning för byggnadsstyrning | Nej |
| Med förspolning | Ja |
| Med mellanspolning | Ja |
| Anslutning tillopp | Utvändig gänga |
| Anslutningsdimension tillopp | 1/2" |
| Inbyggnadsdjup | 0 - 0 mm |
| Väggavstånd | 0 - 0 mm |
| Höjd | 70 - 70 mm |
| Förlängningssats tillgänglig | Nej |
| Certifierad enligt KIWA [NL] | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176935695 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 202 | ||
| Bredd (mm) | 128 | ||
| Höjd (mm) | 68 | ||
| Vikt (kg) | 0,5 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 270 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
Topp |
|||
| Antal i FP | 270 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1000 | ||
| Vikt (kg) | 163 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8098017.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |
| RSK-nummer | 8098017 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 37427000 |
| GTIN | 4005176935695 |
| Produkt | Urinalelektronik |
| Produktnamn | Tectron retro-fit |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 6V batteri |
| Funktion | infraröd |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/37427000 |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | 37427000 |
|---|
| GTIN | 4005176935695 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/37427000 |
|---|
| Modell/Utförande | Utanpåliggande väggmontage |
|---|---|
| Basfärg | Krom |
| Styrmetod | Infraröd |
| Typ av strömförsörjning | Batteri |
| Med transformator | Nej |
| Anslutningsspänning | 6 V |
| Flödesklass | Ingen |
| Max. genomströmingskapacitet (300 kPa) | 0 l/s |
| Inställbar genomströmingskapacitet | Ja |
| Sensorräckvidd | 45 mm |
| Automatisk spolingscykel | Ja |
| Frekvens spolingscykel | 24 - 72 h |
| Inställbar med fjärrkontroll | Ja |
| Med anslutning för byggnadsstyrning | Nej |
| Med förspolning | Ja |
| Med mellanspolning | Ja |
| Anslutning tillopp | Utvändig gänga |
| Anslutningsdimension tillopp | 1/2" |
| Inbyggnadsdjup | 0 - 0 mm |
| Väggavstånd | 0 - 0 mm |
| Höjd | 70 - 70 mm |
| Förlängningssats tillgänglig | Nej |
| Certifierad enligt KIWA [NL] | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176935695 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 202 | ||
| Bredd (mm) | 128 | ||
| Höjd (mm) | 68 | ||
| Vikt (kg) | 0,5 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 270 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
Topp |
|||
| Antal i FP | 270 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1000 | ||
| Vikt (kg) | 163 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8098017.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |