RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2016-08-18
RSK-nr enhet: ST
Sensorstyrd beröringsfri urinalventil med batteridrift för individuella urinaler. Tempomatic 4 erbjuder full hygien tack vare den beröringsfria sensorstyrningen och med programmerbar automatspolning (var 24:e timme). Urinalventilen är komplett med inbyggd sensor och magnetventil samt med batteri 6V Litium. Flöde är ca: 0,25l/min (justerbart) och spolning sker efter varje användare med en detekteringsfördröjning på 10sekunder.
Sensorstyrd beröringsfri urinalventil med batteridrift för individuella urinaler. Tempomatic 4 erbjuder full hygien tack vare den beröringsfria sensorstyrningen och med programmerbar automatspolning (var 24:e timme). Urinalventilen är komplett med inbyggd sensor och magnetventil samt med batteri 6V Litium. Flöde är ca: 0,25l/min (justerbart) och spolning sker efter varje användare med en detekteringsfördröjning på 10sekunder.
| RSK-nummer | 8057200 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | DB479410 |
| GTIN | - |
| Produkt | Urinalventil |
| Produktnamn | Tempomatic 4 Urinal utv |
| Dimension | G15 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 1-5bar |
| Effekt/Eldata | 6V litiumbatteri |
| Funktion | beröringsfri |
| Utförande | utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | synlig anslutning |
| Tillverkarens produktsida | http://www.heno.se/produkter/wc-spolning |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | DB479410 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.heno.se/produkter/wc-spolning |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 220 | ||
| Bredd (mm) | 150 | ||
| Höjd (mm) | 70 | ||
| Vikt (kg) | 1,1 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8057200 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | DB479410 |
| GTIN | - |
| Produkt | Urinalventil |
| Produktnamn | Tempomatic 4 Urinal utv |
| Dimension | G15 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 1-5bar |
| Effekt/Eldata | 6V litiumbatteri |
| Funktion | beröringsfri |
| Utförande | utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | synlig anslutning |
| Tillverkarens produktsida | http://www.heno.se/produkter/wc-spolning |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | DB479410 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.heno.se/produkter/wc-spolning |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 220 | ||
| Bredd (mm) | 150 | ||
| Höjd (mm) | 70 | ||
| Vikt (kg) | 1,1 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |