Inlagd: 2020-09-11
RSK-nr enhet: ST
Geberit Renova urinal trigonal, inloppsrör uppifrån, utlopp bakåt
Geberit Renova urinal trigonal, inloppsrör uppifrån, utlopp bakåt
| RSK-nummer | 7989028 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 501.675.00.8 |
| GTIN | - |
| Produkt | Urinoar |
| Produktnamn | - |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | vägghängd |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | porslin |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | 501.675.00.8 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Vägg |
|---|---|
| Material | Keramik |
| Färg | Vit |
| Spolvattenanslutning | Ovan |
| Avloppsanslutning | Täckt (bak) |
| Diameter avlopp | 50 mm |
| Med siktpunkt | Nej |
| Montering av lock möjlig | Nej |
| Med lock | Nej |
| Vattenfri | Nej |
| Dammodell | Nej |
| Utan spolkant | Nej |
| Integrerad elektronisk styrning | Nej |
| Minsta spolvattenmängd | 1 l |
| Med jordningsanordning | Nej |
| Smutsavvisande | Ja |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Nej |
| Dold fastsättning | Ja |
| Systemberoende monteringsmetod | Ja |
| Höjd | 600 mm |
| Bredd | 330 mm |
| Djup | 300 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4025410950871 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 320 | ||
| Höjd (mm) | 320 | ||
| Vikt (kg) | 16,083 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 12 | ||
| GTIN FP | 4025410680488 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1110 | ||
| Vikt (kg) | 215 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_448_7988976.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5566724745-00034 v2.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_448_7988976.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000071.pdf |
| RSK-nummer | 7989028 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 501.675.00.8 |
| GTIN | - |
| Produkt | Urinoar |
| Produktnamn | - |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | vägghängd |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | porslin |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | 501.675.00.8 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Vägg |
|---|---|
| Material | Keramik |
| Färg | Vit |
| Spolvattenanslutning | Ovan |
| Avloppsanslutning | Täckt (bak) |
| Diameter avlopp | 50 mm |
| Med siktpunkt | Nej |
| Montering av lock möjlig | Nej |
| Med lock | Nej |
| Vattenfri | Nej |
| Dammodell | Nej |
| Utan spolkant | Nej |
| Integrerad elektronisk styrning | Nej |
| Minsta spolvattenmängd | 1 l |
| Med jordningsanordning | Nej |
| Smutsavvisande | Ja |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Nej |
| Dold fastsättning | Ja |
| Systemberoende monteringsmetod | Ja |
| Höjd | 600 mm |
| Bredd | 330 mm |
| Djup | 300 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4025410950871 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 320 | ||
| Höjd (mm) | 320 | ||
| Vikt (kg) | 16,083 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 12 | ||
| GTIN FP | 4025410680488 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1110 | ||
| Vikt (kg) | 215 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_448_7988976.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5566724745-00034 v2.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_448_7988976.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000071.pdf |