Inlagd: 2024-11-07
RSK-nr enhet: ST
Urinal för väggmontage, rostfritt stål, satin yta, godstjocklek 1.2 mm, oval skål, rostfri spridare 1/2", dolt horisotellt avlopp till vägg, montering och fixering enligt EN 80, dolda skruvar, inkl. vattenlås DN 50, inkl. monteringskonsol och kupolformad sil. Med rostfri spridare 1/2" Mått 313 x 733 x 341 mm (B x H x D)
Urinal för väggmontage, rostfritt stål, satin yta, godstjocklek 1.2 mm, oval skål, rostfri spridare 1/2", dolt horisotellt avlopp till vägg, montering och fixering enligt EN 80, dolda skruvar, inkl. vattenlås DN 50, inkl. monteringskonsol och kupolformad sil. Med rostfri spridare 1/2" Mått 313 x 733 x 341 mm (B x H x D)
| RSK-nummer | 7988123 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2000071872 |
| GTIN | 7612210051814 |
| Produkt | Urinal |
| Produktnamn | CMPX538 |
| Dimension | - |
| Storlek | 760x350x350mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 2000071872 |
|---|
| GTIN | 7612210051814 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Vägg |
|---|---|
| Material | Rostfritt stål |
| Färg | Rostfritt stål |
| Spolvattenanslutning | Baksida |
| Avloppsanslutning | Vägg |
| Diameter avlopp | 50 mm |
| Vattenfri | Nej |
| Dammodell | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Dold fastsättning | Ja |
| Integrerat vattenlås | Ja |
| Höjd | 350 mm |
| Bredd | 760 mm |
| Djup | 350 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7612210016974 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Komprimerad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 350 | ||
| Bredd (mm) | 350 | ||
| Höjd (mm) | 760 | ||
| Vikt (kg) | 8,88 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1237_7988123.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1237_7988123.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_1237_7988123.pdf |
| RSK-nummer | 7988123 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2000071872 |
| GTIN | 7612210051814 |
| Produkt | Urinal |
| Produktnamn | CMPX538 |
| Dimension | - |
| Storlek | 760x350x350mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 2000071872 |
|---|
| GTIN | 7612210051814 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Vägg |
|---|---|
| Material | Rostfritt stål |
| Färg | Rostfritt stål |
| Spolvattenanslutning | Baksida |
| Avloppsanslutning | Vägg |
| Diameter avlopp | 50 mm |
| Vattenfri | Nej |
| Dammodell | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Dold fastsättning | Ja |
| Integrerat vattenlås | Ja |
| Höjd | 350 mm |
| Bredd | 760 mm |
| Djup | 350 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7612210016974 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Komprimerad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 350 | ||
| Bredd (mm) | 350 | ||
| Höjd (mm) | 760 | ||
| Vikt (kg) | 8,88 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1237_7988123.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1237_7988123.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_1237_7988123.pdf |