RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2021-09-23
RSK-nr enhet: ST
Duravit Starck 1 Urinoar Vit Högblank, stängd, Fluga, Inkl. monteringsmaterial - 0834320007
Duravit Starck 1 Urinoar Vit Högblank, stängd, Fluga, Inkl. monteringsmaterial - 0834320007
| RSK-nummer | 7989039 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0834320007 |
| GTIN | 4021534212031 |
| Produkt | Urinoar |
| Produktnamn | Starck 1 |
| Dimension | inlopp 35 mm |
| Storlek | 320x515x285mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för extern spolning |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | keramik |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://pro.duravit.se/p/083432 |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | 0834320007 |
|---|
| GTIN | 4021534212031 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://pro.duravit.se/p/083432 |
|---|
| Modell/Utförande | Vägg |
|---|---|
| Material | Keramik |
| Färg | Vit |
| Spolvattenanslutning | Baksida |
| Diameter avlopp | 50 mm |
| Med siktpunkt | Ja |
| Montering av lock möjlig | Nej |
| Med lock | Nej |
| Vattenfri | Nej |
| Dammodell | Nej |
| Integrerad elektronisk styrning | Nej |
| Minsta spolvattenmängd | 1 l |
| Med jordningsanordning | Nej |
| Smutsavvisande | Nej |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Systemberoende monteringsmetod | Ja |
| Integrerat vattenlås | Nej |
| Höjd | 515 mm |
| Bredd | 320 mm |
| Djup | 285 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 535 | ||
| Bredd (mm) | 335 | ||
| Höjd (mm) | 315 | ||
| Vikt (kg) | 10,62 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1720 | ||
| Vikt (kg) | 230,4 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_784_7989038.pdf |
|---|---|
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_784_7989034.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_784_7454192.pdf |
| RSK-nummer | 7989039 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0834320007 |
| GTIN | 4021534212031 |
| Produkt | Urinoar |
| Produktnamn | Starck 1 |
| Dimension | inlopp 35 mm |
| Storlek | 320x515x285mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för extern spolning |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | keramik |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://pro.duravit.se/p/083432 |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | 0834320007 |
|---|
| GTIN | 4021534212031 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://pro.duravit.se/p/083432 |
|---|
| Modell/Utförande | Vägg |
|---|---|
| Material | Keramik |
| Färg | Vit |
| Spolvattenanslutning | Baksida |
| Diameter avlopp | 50 mm |
| Med siktpunkt | Ja |
| Montering av lock möjlig | Nej |
| Med lock | Nej |
| Vattenfri | Nej |
| Dammodell | Nej |
| Integrerad elektronisk styrning | Nej |
| Minsta spolvattenmängd | 1 l |
| Med jordningsanordning | Nej |
| Smutsavvisande | Nej |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Systemberoende monteringsmetod | Ja |
| Integrerat vattenlås | Nej |
| Höjd | 515 mm |
| Bredd | 320 mm |
| Djup | 285 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 535 | ||
| Bredd (mm) | 335 | ||
| Höjd (mm) | 315 | ||
| Vikt (kg) | 10,62 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1720 | ||
| Vikt (kg) | 230,4 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_784_7989038.pdf |
|---|---|
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_784_7989034.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_784_7454192.pdf |