Inlagd: 2015-12-21
RSK-nr enhet: ST
Geberit urinal Preda, för integrerad styrning
Geberit urinal Preda, för integrerad styrning
| RSK-nummer | 7988980 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 116.075.00.1 |
| GTIN | 4025416530039 |
| Produkt | Urinal |
| Produktnamn | Urinal Preda |
| Dimension | G15 / 50mm |
| Storlek | 310x665mm (BxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för väggmontage |
| Utförande | inlopp bak, utan spolkant |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | glaserad |
| Material | porslin |
| Standard | - |
| Övrig info | utan spolning |
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.geberit.se/sv-SE/116.075.00.1.html |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | 116.075.00.1 |
|---|
| GTIN | 4025416530039 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.geberit.se/sv-SE/116.075.00.1.html |
|---|
| Modell/Utförande | Vägg |
|---|---|
| Material | Keramik |
| Färg | Vit |
| Spolvattenanslutning | Baksida |
| Avloppsanslutning | Täckt (bak) |
| Diameter avlopp | 50 mm |
| Med siktpunkt | Nej |
| Montering av lock möjlig | Nej |
| Med lock | Nej |
| Vattenfri | Nej |
| Dammodell | Nej |
| Utan spolkant | Ja |
| Integrerad elektronisk styrning | Nej |
| Minsta spolvattenmängd | 0,5 l |
| Med jordningsanordning | Ja |
| Smutsavvisande | Ja |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Dold fastsättning | Nej |
| Systemberoende monteringsmetod | Ja |
| Höjd | 695 mm |
| Bredd | 310 mm |
| Djup | 370 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4025416530039 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 781 | ||
| Bredd (mm) | 386 | ||
| Höjd (mm) | 466 | ||
| Vikt (kg) | 24,244 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000071.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 7988980 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 116.075.00.1 |
| GTIN | 4025416530039 |
| Produkt | Urinal |
| Produktnamn | Urinal Preda |
| Dimension | G15 / 50mm |
| Storlek | 310x665mm (BxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för väggmontage |
| Utförande | inlopp bak, utan spolkant |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | glaserad |
| Material | porslin |
| Standard | - |
| Övrig info | utan spolning |
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.geberit.se/sv-SE/116.075.00.1.html |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | 116.075.00.1 |
|---|
| GTIN | 4025416530039 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.geberit.se/sv-SE/116.075.00.1.html |
|---|
| Modell/Utförande | Vägg |
|---|---|
| Material | Keramik |
| Färg | Vit |
| Spolvattenanslutning | Baksida |
| Avloppsanslutning | Täckt (bak) |
| Diameter avlopp | 50 mm |
| Med siktpunkt | Nej |
| Montering av lock möjlig | Nej |
| Med lock | Nej |
| Vattenfri | Nej |
| Dammodell | Nej |
| Utan spolkant | Ja |
| Integrerad elektronisk styrning | Nej |
| Minsta spolvattenmängd | 0,5 l |
| Med jordningsanordning | Ja |
| Smutsavvisande | Ja |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Dold fastsättning | Nej |
| Systemberoende monteringsmetod | Ja |
| Höjd | 695 mm |
| Bredd | 310 mm |
| Djup | 370 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4025416530039 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 781 | ||
| Bredd (mm) | 386 | ||
| Höjd (mm) | 466 | ||
| Vikt (kg) | 24,244 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000071.pdf |
|---|---|