Inlagd: 2019-12-18
RSK-nr enhet: ST
Varmvattenberedning Analdusch Avkalkningsprogram Kantlöst WC-porslin WC med specialemalj KeraTect WC-sits och WC-lock med Soft-close WC-lock med SoftOpening Vattenanslutning och elanslutning dold bakom porslinet. Kan kombineras med Geberit Monolith WC-modul för golvstående skålar.
Varmvattenberedning Analdusch Avkalkningsprogram Kantlöst WC-porslin WC med specialemalj KeraTect WC-sits och WC-lock med Soft-close WC-lock med SoftOpening Vattenanslutning och elanslutning dold bakom porslinet. Kan kombineras med Geberit Monolith WC-modul för golvstående skålar.
| RSK-nummer | 7821214 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 146.320.11.1 |
| GTIN | - |
| Produkt | Dusch-WC |
| Produktnamn | AquaClean Tuma golv |
| Dimension | - |
| Storlek | 560x360x550mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 2000W/230V/50-60Hz |
| Funktion | golvstående WC-skål med dusch |
| Utförande | med sits |
|---|---|
| Färg | vit/alpinvit |
| Ytbehandling | KeraTect |
| Material | porslin/plast/stål |
| Standard | - |
| Övrig info | softclose sits, rimless |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | 146.320.11.1 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Keramik |
|---|---|
| Färg | Vit |
| Glansvärde | Blank |
| Spolform | Djup |
| Manövreringsmetod | Hand |
| Med varmvattentillopp | Ja |
| Dimension tappkallvatten | 1/2" (15) |
| Effektförbrukning | 2000 W |
| Inställbar styrka duschstråle | Ja |
| Inställbar duschtemperatur | Ja |
| Skydd mot skållning | Nej |
| Varmlufttork | Nej |
| Inställbar lufttemperatur | Nej |
| Lämplig för bakbetjäning | Nej |
| Bidédusch | Nej |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Smutsavvisande | Ja |
| Längd anslutningskabel | 0,3 m |
| Utan spolkant | Ja |
| Med belysning | Nej |
| Med sitsvärmare | Nej |
| Dold fastsättning | Nej |
| Med återströmningsskydd | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4025410731111 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 590 | ||
| Bredd (mm) | 390 | ||
| Höjd (mm) | 715 | ||
| Vikt (kg) | 44,44 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 4 | ||
| GTIN FP | 4025410752222 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 860 | ||
| Vikt (kg) | 199,76 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 7821214 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 146.320.11.1 |
| GTIN | - |
| Produkt | Dusch-WC |
| Produktnamn | AquaClean Tuma golv |
| Dimension | - |
| Storlek | 560x360x550mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 2000W/230V/50-60Hz |
| Funktion | golvstående WC-skål med dusch |
| Utförande | med sits |
|---|---|
| Färg | vit/alpinvit |
| Ytbehandling | KeraTect |
| Material | porslin/plast/stål |
| Standard | - |
| Övrig info | softclose sits, rimless |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | 146.320.11.1 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Keramik |
|---|---|
| Färg | Vit |
| Glansvärde | Blank |
| Spolform | Djup |
| Manövreringsmetod | Hand |
| Med varmvattentillopp | Ja |
| Dimension tappkallvatten | 1/2" (15) |
| Effektförbrukning | 2000 W |
| Inställbar styrka duschstråle | Ja |
| Inställbar duschtemperatur | Ja |
| Skydd mot skållning | Nej |
| Varmlufttork | Nej |
| Inställbar lufttemperatur | Nej |
| Lämplig för bakbetjäning | Nej |
| Bidédusch | Nej |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Smutsavvisande | Ja |
| Längd anslutningskabel | 0,3 m |
| Utan spolkant | Ja |
| Med belysning | Nej |
| Med sitsvärmare | Nej |
| Dold fastsättning | Nej |
| Med återströmningsskydd | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4025410731111 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 590 | ||
| Bredd (mm) | 390 | ||
| Höjd (mm) | 715 | ||
| Vikt (kg) | 44,44 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 4 | ||
| GTIN FP | 4025410752222 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 860 | ||
| Vikt (kg) | 199,76 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |