Avaktiverad 2019-11-01
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2017-04-21
RSK-nr enhet: ST
Enhetspackad WC-skål inkl Sensowash Slim sits i fotopack
Enhetspackad WC-skål inkl Sensowash Slim sits i fotopack
| RSK-nummer | 7819946 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 4053424186764 |
| Produkt | Dusch-WC |
| Produktnamn | Me by Starck |
| Dimension | c/c180mm väggbult |
| Storlek | 570x370mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 1,05kW / 220-240V 50Hz |
| Funktion | WC-skål |
| Utförande | med hygiendusch |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | glaserad |
| Material | porslen |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.duravit.se/website/homepage/produkter/produkter/serier/sensowash_slim.se-sv.html?p=3844204 |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 4053424186764 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.duravit.se/website/homepage/produkter/produkter/serier/sensowash_slim.se-sv.html?p=3844204 |
|---|
| Med integrerad spolcistern | Nej |
|---|---|
| Material | Keramik |
| Färg | Vit |
| Glansvärde | Blank |
| Spolform | Djup |
| Med varmvattentillopp | Ja |
| Dimension tappkallvatten | 1/2" (15) |
| Anslutningsspänning | 220 - 240 V |
| Effektförbrukning | 1050 W |
| Inställbar styrka duschstråle | Ja |
| Inställbar duschtemperatur | Ja |
| Skydd mot skållning | Ja |
| Varmlufttork | Nej |
| Torkkapacitet | 0 m³/h |
| Inställbar lufttemperatur | Nej |
| Lämplig för bakbetjäning | Nej |
| Bidédusch | Ja |
| Lämplig för hög/låg ram | Nej |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Smutsavvisande | Nej |
| Utan spolkant | Ja |
| Spolmängd | 4,5 - 6 l |
| Med belysning | Ja |
| Med sitsvärmare | Nej |
| Dold fastsättning | Ja |
| Med återströmningsskydd | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | 580 | ||
| Höjd (mm) | 475 | ||
| Vikt (kg) | 39 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_784_7819946.pdf |
|---|---|
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_784_7819946.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_784_7819946.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_784_7819946.pdf |
| RSK-nummer | 7819946 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 4053424186764 |
| Produkt | Dusch-WC |
| Produktnamn | Me by Starck |
| Dimension | c/c180mm väggbult |
| Storlek | 570x370mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 1,05kW / 220-240V 50Hz |
| Funktion | WC-skål |
| Utförande | med hygiendusch |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | glaserad |
| Material | porslen |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.duravit.se/website/homepage/produkter/produkter/serier/sensowash_slim.se-sv.html?p=3844204 |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 4053424186764 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.duravit.se/website/homepage/produkter/produkter/serier/sensowash_slim.se-sv.html?p=3844204 |
|---|
| Med integrerad spolcistern | Nej |
|---|---|
| Material | Keramik |
| Färg | Vit |
| Glansvärde | Blank |
| Spolform | Djup |
| Med varmvattentillopp | Ja |
| Dimension tappkallvatten | 1/2" (15) |
| Anslutningsspänning | 220 - 240 V |
| Effektförbrukning | 1050 W |
| Inställbar styrka duschstråle | Ja |
| Inställbar duschtemperatur | Ja |
| Skydd mot skållning | Ja |
| Varmlufttork | Nej |
| Torkkapacitet | 0 m³/h |
| Inställbar lufttemperatur | Nej |
| Lämplig för bakbetjäning | Nej |
| Bidédusch | Ja |
| Lämplig för hög/låg ram | Nej |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Smutsavvisande | Nej |
| Utan spolkant | Ja |
| Spolmängd | 4,5 - 6 l |
| Med belysning | Ja |
| Med sitsvärmare | Nej |
| Dold fastsättning | Ja |
| Med återströmningsskydd | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | 580 | ||
| Höjd (mm) | 475 | ||
| Vikt (kg) | 39 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_784_7819946.pdf |
|---|---|
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_784_7819946.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_784_7819946.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_784_7819946.pdf |