Avaktiverad 2026-04-07
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2019-11-13
RSK-nr enhet: ST
bak, fram och oscillerande tvätt, med automatisk SoftClose, nattljus, fjärrkontroll inkluderad, Låsfunktion via fjärrkontroll, sjävrengörande duschstång, på / av-knapp, med dolda anslutningar, Automatisk dränering vid längre perioder av inaktivitet. AC 220 - 240V 50Hz, Integrerad säkerhetanordning enligt EN 1717, Avkalkningsfunktion och tabletter inkluderade, individuell inställning av vattentemperatur samt position av munstycke och vattentryck, Sits och lock enkelt avtagbart med en hand
bak, fram och oscillerande tvätt, med automatisk SoftClose, nattljus, fjärrkontroll inkluderad, Låsfunktion via fjärrkontroll, sjävrengörande duschstång, på / av-knapp, med dolda anslutningar, Automatisk dränering vid längre perioder av inaktivitet. AC 220 - 240V 50Hz, Integrerad säkerhetanordning enligt EN 1717, Avkalkningsfunktion och tabletter inkluderade, individuell inställning av vattentemperatur samt position av munstycke och vattentryck, Sits och lock enkelt avtagbart med en hand
| RSK-nummer | 7821208 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 631000002004300 |
| GTIN | - |
| Produkt | Dusch-WC |
| Produktnamn | Me by Starck |
| Dimension | c/c180mm bult |
| Storlek | 570x370mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 1,05kW / 220-240V 50Hz |
| Funktion | Sensowash hygiendusch |
| Utförande | med Sensowash Slim sits |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | glasyr/UREA |
| Material | keramik/flermaterial |
| Standard | EN1717, EN997 |
| Övrig info | paket med WC-skål och sits |
| Tillverkarens produktsida | https://pro.duravit.se/pro/content/homepage/produkter/serier/overview/products~402880943a1b6e1b013a1bd20b39003d.se-sv.html?product=3844204&nser=6002&ncat=sensowashwc |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | 631000002004300 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://pro.duravit.se/pro/content/homepage/produkter/serier/overview/products~402880943a1b6e1b013a1bd20b39003d.se-sv.html?product=3844204&nser=6002&ncat=sensowashwc |
|---|
| Typ | Utanpåliggande väggmontage |
|---|---|
| Med integrerad spolcistern | Nej |
| Material | Keramik |
| Färg | Vit |
| Glansvärde | Blank |
| Spolform | Djup |
| Manövreringsmetod | Fjärrstyrning |
| Med WC-sits | Ja |
| Med varmvattentillopp | Nej |
| Dimension tappkallvatten | 1/2" (15) |
| Med elektrisk anslutning | Ja |
| Anslutningsspänning | 220 - 240 V |
| Effektförbrukning | 1050 W |
| Vattentryck | 0,7 - 7,5 bar |
| Inställbar styrka duschstråle | Ja |
| Inställbar duschtemperatur | Ja |
| Skydd mot skållning | Ja |
| Varmlufttork | Nej |
| Lämplig för bakbetjäning | Ja |
| Bidédusch | Ja |
| Lämplig för hög/låg ram | Ja |
| Anti-bakteriell | Ja |
| Med luktutsug | Nej |
| Smutsavvisande | Nej |
| Längd anslutningskabel | 0,6 m |
| Utan spolkant | Ja |
| Spolmängd | 4,5 - 6 l |
| Mjukstängande gångjärn | Ja |
| Med belysning | Ja |
| Med sitsvärmare | Nej |
| Snabbfäste sits | Nej |
| Dold fastsättning | Ja |
| Med återströmningsskydd | Ja |
| Djup | 580 mm |
| Bredd | 475 mm |
| Höjd | 655 mm |
| Centrumavstånd bulthål vid väggmontering | 180 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 373 | ||
| Bredd (mm) | 106 | ||
| Höjd (mm) | 570 | ||
| Vikt (kg) | 39 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_784_7821927.pdf |
|---|---|
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_784_7821208.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_784_7821208.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_784_7590892.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_784_7454192.pdf |
| RSK-nummer | 7821208 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 631000002004300 |
| GTIN | - |
| Produkt | Dusch-WC |
| Produktnamn | Me by Starck |
| Dimension | c/c180mm bult |
| Storlek | 570x370mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 1,05kW / 220-240V 50Hz |
| Funktion | Sensowash hygiendusch |
| Utförande | med Sensowash Slim sits |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | glasyr/UREA |
| Material | keramik/flermaterial |
| Standard | EN1717, EN997 |
| Övrig info | paket med WC-skål och sits |
| Tillverkarens produktsida | https://pro.duravit.se/pro/content/homepage/produkter/serier/overview/products~402880943a1b6e1b013a1bd20b39003d.se-sv.html?product=3844204&nser=6002&ncat=sensowashwc |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | 631000002004300 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://pro.duravit.se/pro/content/homepage/produkter/serier/overview/products~402880943a1b6e1b013a1bd20b39003d.se-sv.html?product=3844204&nser=6002&ncat=sensowashwc |
|---|
| Typ | Utanpåliggande väggmontage |
|---|---|
| Med integrerad spolcistern | Nej |
| Material | Keramik |
| Färg | Vit |
| Glansvärde | Blank |
| Spolform | Djup |
| Manövreringsmetod | Fjärrstyrning |
| Med WC-sits | Ja |
| Med varmvattentillopp | Nej |
| Dimension tappkallvatten | 1/2" (15) |
| Med elektrisk anslutning | Ja |
| Anslutningsspänning | 220 - 240 V |
| Effektförbrukning | 1050 W |
| Vattentryck | 0,7 - 7,5 bar |
| Inställbar styrka duschstråle | Ja |
| Inställbar duschtemperatur | Ja |
| Skydd mot skållning | Ja |
| Varmlufttork | Nej |
| Lämplig för bakbetjäning | Ja |
| Bidédusch | Ja |
| Lämplig för hög/låg ram | Ja |
| Anti-bakteriell | Ja |
| Med luktutsug | Nej |
| Smutsavvisande | Nej |
| Längd anslutningskabel | 0,6 m |
| Utan spolkant | Ja |
| Spolmängd | 4,5 - 6 l |
| Mjukstängande gångjärn | Ja |
| Med belysning | Ja |
| Med sitsvärmare | Nej |
| Snabbfäste sits | Nej |
| Dold fastsättning | Ja |
| Med återströmningsskydd | Ja |
| Djup | 580 mm |
| Bredd | 475 mm |
| Höjd | 655 mm |
| Centrumavstånd bulthål vid väggmontering | 180 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 373 | ||
| Bredd (mm) | 106 | ||
| Höjd (mm) | 570 | ||
| Vikt (kg) | 39 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_784_7821927.pdf |
|---|---|
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_784_7821208.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_784_7821208.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_784_7590892.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_784_7454192.pdf |