RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2021-09-23
RSK-nr enhet: ST
Duravit DuraStyle Basic WC-sits Vit 331x385x42 mm - 0021390000
Duravit DuraStyle Basic WC-sits Vit 331x385x42 mm - 0021390000
| RSK-nummer | 7822021 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0021390000 |
| GTIN | - |
| Produkt | WC-sits |
| Produktnamn | DuraStyle Basic |
| Dimension | - |
| Storlek | 331x42x385mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | mjukstängande |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | duroplast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://pro.duravit.se/p/002139 |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | 0021390000 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://pro.duravit.se/p/002139 |
|---|
| Med lock | Ja |
|---|---|
| Lämplig för dusch-WC | Nej |
| Material sits/lock | Termoplast |
| Material gångjärnsfot/fäste | Rostfritt stål |
| Gångjärnfäste till sits med | Övrigt |
| Material gångjärnsblad | Rostfritt stål |
| Färg | Vit |
| Glansvärde | Blank |
| Med motiv | Nej |
| Sits med hygienurtag | Nej |
| Anti-bakteriell | Ja |
| Stöldskyddsfäste | Nej |
| Centrumsavstånd bultar | 155 - 155 mm |
| Mjukstängande gångjärn | Ja |
| Löstagbar för rengöring | Ja |
| Genomgående gångjärnstapp | Ja |
| För montering från ovan | Ja |
| Buffert med sidoklackar | Nej |
| Upphöjd | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 405 | ||
| Bredd (mm) | 355 | ||
| Höjd (mm) | 60 | ||
| Vikt (kg) | 2,3 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1344 | ||
| Vikt (kg) | 320,4 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_784_7822021.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_784_7821942.pdf |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_784_7966730.pdf |
| RSK-nummer | 7822021 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0021390000 |
| GTIN | - |
| Produkt | WC-sits |
| Produktnamn | DuraStyle Basic |
| Dimension | - |
| Storlek | 331x42x385mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | mjukstängande |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | duroplast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://pro.duravit.se/p/002139 |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | 0021390000 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://pro.duravit.se/p/002139 |
|---|
| Med lock | Ja |
|---|---|
| Lämplig för dusch-WC | Nej |
| Material sits/lock | Termoplast |
| Material gångjärnsfot/fäste | Rostfritt stål |
| Gångjärnfäste till sits med | Övrigt |
| Material gångjärnsblad | Rostfritt stål |
| Färg | Vit |
| Glansvärde | Blank |
| Med motiv | Nej |
| Sits med hygienurtag | Nej |
| Anti-bakteriell | Ja |
| Stöldskyddsfäste | Nej |
| Centrumsavstånd bultar | 155 - 155 mm |
| Mjukstängande gångjärn | Ja |
| Löstagbar för rengöring | Ja |
| Genomgående gångjärnstapp | Ja |
| För montering från ovan | Ja |
| Buffert med sidoklackar | Nej |
| Upphöjd | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 405 | ||
| Bredd (mm) | 355 | ||
| Höjd (mm) | 60 | ||
| Vikt (kg) | 2,3 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1344 | ||
| Vikt (kg) | 320,4 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_784_7822021.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_784_7821942.pdf |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_784_7966730.pdf |