Inlagd: 2024-12-20
RSK-nr enhet: ST
• består av: Toalettsits, lock • material: urea • material gångjärn: stål • SoftClose: Toalettsits och lock med SoftClose-mekanism • Quick Release toalettsits och lock • glansgrad: blank • för montering uppifrån
• består av: Toalettsits, lock • material: urea • material gångjärn: stål • SoftClose: Toalettsits och lock med SoftClose-mekanism • Quick Release toalettsits och lock • glansgrad: blank • för montering uppifrån
| RSK-nummer | 7824085 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 60197450 |
| GTIN | 4059625470114 |
| Produkt | Toalettsits |
| Produktnamn | EluPura S |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | med lock |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | glansgrad: blank |
| Material | urea / rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | 60197450 |
|---|
| GTIN | 4059625470114 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Med lock | Ja |
|---|---|
| Lämplig för dusch-WC | Nej |
| Material sits/lock | Övrigt |
| Material gångjärnsfot/fäste | Övrigt |
| Gångjärnfäste till sits med | Övrigt |
| Material gångjärnsblad | Övrigt |
| Färg | Vit |
| RAL-nummer | 0 |
| Typ av fastsättning | Övrigt |
| Med motiv | Nej |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Stöldskyddsfäste | Nej |
| Centrumsavstånd bultar | 160 - 160 mm |
| Mjukstängande gångjärn | Nej |
| Löstagbar för rengöring | Ja |
| Genomgående gångjärnstapp | Nej |
| För montering från ovan | Ja |
| Buffert med sidoklackar | Nej |
| Upphöjd | Nej |
| Förhöjd sits | 0 - 0 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4059625470114 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 465 | ||
| Bredd (mm) | 385 | ||
| Höjd (mm) | 50 | ||
| Vikt (kg) | 2,875 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 7 | ||
| GTIN FP | 4059625489840 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 575 | ||
| Bredd (mm) | 370 | ||
| Höjd (mm) | 365 | ||
| Vikt (kg) | 21,155 | ||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 84 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 263,5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_412_7824085.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_412_7357636.pdf |
| Tillverkarens garantiåtagande | https://www.hansgrohe.se/service/produktgaranti |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_412_7824085.pdf |
| Reservdelslista | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SPARE/SPARE_412_7824085.pdf |
| RSK-nummer | 7824085 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 60197450 |
| GTIN | 4059625470114 |
| Produkt | Toalettsits |
| Produktnamn | EluPura S |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | med lock |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | glansgrad: blank |
| Material | urea / rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | 60197450 |
|---|
| GTIN | 4059625470114 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Med lock | Ja |
|---|---|
| Lämplig för dusch-WC | Nej |
| Material sits/lock | Övrigt |
| Material gångjärnsfot/fäste | Övrigt |
| Gångjärnfäste till sits med | Övrigt |
| Material gångjärnsblad | Övrigt |
| Färg | Vit |
| RAL-nummer | 0 |
| Typ av fastsättning | Övrigt |
| Med motiv | Nej |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Stöldskyddsfäste | Nej |
| Centrumsavstånd bultar | 160 - 160 mm |
| Mjukstängande gångjärn | Nej |
| Löstagbar för rengöring | Ja |
| Genomgående gångjärnstapp | Nej |
| För montering från ovan | Ja |
| Buffert med sidoklackar | Nej |
| Upphöjd | Nej |
| Förhöjd sits | 0 - 0 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4059625470114 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 465 | ||
| Bredd (mm) | 385 | ||
| Höjd (mm) | 50 | ||
| Vikt (kg) | 2,875 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 7 | ||
| GTIN FP | 4059625489840 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 575 | ||
| Bredd (mm) | 370 | ||
| Höjd (mm) | 365 | ||
| Vikt (kg) | 21,155 | ||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 84 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 263,5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_412_7824085.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_412_7357636.pdf |
| Tillverkarens garantiåtagande | https://www.hansgrohe.se/service/produktgaranti |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_412_7824085.pdf |
| Reservdelslista | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SPARE/SPARE_412_7824085.pdf |