Inlagd: 2019-09-20
RSK-nr enhet: ST
Geberit Citterio WC-sits: Nedsänkningsautomatik=Ja, Fastsättning=Uppifrån, Vit
Geberit Citterio WC-sits: Nedsänkningsautomatik=Ja, Fastsättning=Uppifrån, Vit
| RSK-nummer | 7821906 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 500.540.01.1 |
| GTIN | 4025416608738 |
| Produkt | WC-sits |
| Produktnamn | Geberit Citterio WC-sits |
| Dimension | - |
| Storlek | 510x380x100mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | soft close |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | härdplast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.geberit.se/sv-SE/500.540.01.1.html |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | 500.540.01.1 |
|---|
| GTIN | 4025416608738 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.geberit.se/sv-SE/500.540.01.1.html |
|---|
| Med lock | Ja |
|---|---|
| Lämplig för dusch-WC | Nej |
| Material sits/lock | Duroplast |
| Material gångjärnsfot/fäste | Mässing |
| Gångjärnfäste till sits med | Stift insatta i locket |
| Material gångjärnsblad | Mässing |
| Färg | Vit |
| RAL-nummer | 9016 |
| Typ av fastsättning | Skruvning |
| Glansvärde | Blank |
| Med motiv | Nej |
| Sits med hygienurtag | Nej |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Stöldskyddsfäste | Nej |
| Centrumsavstånd bultar | 155 - 155 mm |
| Mjukstängande gångjärn | Ja |
| Löstagbar för rengöring | Nej |
| Genomgående gångjärnstapp | Nej |
| För montering från ovan | Ja |
| Buffert med sidoklackar | Nej |
| Upphöjd | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4025416608738 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 510 | ||
| Bredd (mm) | 380 | ||
| Höjd (mm) | 100 | ||
| Vikt (kg) | 3,261 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 4 | ||
| GTIN FP | 4025410637840 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 395 | ||
| Bredd (mm) | 395 | ||
| Höjd (mm) | 525 | ||
| Vikt (kg) | 13,96 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 96 | ||
| GTIN FP | 4025410267283 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 2270 | ||
| Vikt (kg) | 335,04 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 7821906 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 500.540.01.1 |
| GTIN | 4025416608738 |
| Produkt | WC-sits |
| Produktnamn | Geberit Citterio WC-sits |
| Dimension | - |
| Storlek | 510x380x100mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | soft close |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | härdplast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.geberit.se/sv-SE/500.540.01.1.html |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | 500.540.01.1 |
|---|
| GTIN | 4025416608738 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://catalog.geberit.se/sv-SE/500.540.01.1.html |
|---|
| Med lock | Ja |
|---|---|
| Lämplig för dusch-WC | Nej |
| Material sits/lock | Duroplast |
| Material gångjärnsfot/fäste | Mässing |
| Gångjärnfäste till sits med | Stift insatta i locket |
| Material gångjärnsblad | Mässing |
| Färg | Vit |
| RAL-nummer | 9016 |
| Typ av fastsättning | Skruvning |
| Glansvärde | Blank |
| Med motiv | Nej |
| Sits med hygienurtag | Nej |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Stöldskyddsfäste | Nej |
| Centrumsavstånd bultar | 155 - 155 mm |
| Mjukstängande gångjärn | Ja |
| Löstagbar för rengöring | Nej |
| Genomgående gångjärnstapp | Nej |
| För montering från ovan | Ja |
| Buffert med sidoklackar | Nej |
| Upphöjd | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4025416608738 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 510 | ||
| Bredd (mm) | 380 | ||
| Höjd (mm) | 100 | ||
| Vikt (kg) | 3,261 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 4 | ||
| GTIN FP | 4025410637840 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 395 | ||
| Bredd (mm) | 395 | ||
| Höjd (mm) | 525 | ||
| Vikt (kg) | 13,96 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 96 | ||
| GTIN FP | 4025410267283 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 2270 | ||
| Vikt (kg) | 335,04 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |