Inlagd: 2024-11-07
RSK-nr enhet: ST
Vägghängd WC-stol för rörelsehindrade, dolt montage med rostfria bultar genom vägg, fixering och service via angränsade utrymmen, rostfritt stål, satin yta, godstjocklek 1,5 mm, spolningscertifierad till EN997, dolda spolkanter med min 4 l spolningskapacitet, med 100 mm rakt "P-lås", avrundade hörn, fixeras med 280 mm rostfria bult och mutter (inkluderas) genom väggen.
Vägghängd WC-stol för rörelsehindrade, dolt montage med rostfria bultar genom vägg, fixering och service via angränsade utrymmen, rostfritt stål, satin yta, godstjocklek 1,5 mm, spolningscertifierad till EN997, dolda spolkanter med min 4 l spolningskapacitet, med 100 mm rakt "P-lås", avrundade hörn, fixeras med 280 mm rostfria bult och mutter (inkluderas) genom väggen.
| RSK-nummer | 7824079 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2000100444 |
| GTIN | 7612979002324 |
| Produkt | WC |
| Produktnamn | HDTX594 |
| Dimension | - |
| Storlek | 380x730x380mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 2000100444 |
|---|
| GTIN | 7612979002324 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Typ | Vägg |
|---|---|
| Form | Kantig |
| Material | Rostfritt stål |
| Färg | Rostfritt stål |
| Glansvärde | Matt |
| Spolform | Övrigt |
| Smutsavvisande | Nej |
| Systemberoende monteringsmetod | Ja |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Med avstängningsventil | Ja |
| Dold fastsättning | Ja |
| Med stor fot (ROT-fot) | Ja |
| Dolt vattenlås | Ja |
| Vandalskyddad | Ja |
| Spolning | Fast |
| Vattenanslutning bakåt | Ja |
| Typ av fastsättning | Bult |
| Med WC-sits | Ja |
| Typ av sits | Hård |
| Snabbfäste sits | Nej |
| Mjukstängande gångjärn | Nej |
| Med luktutsug | Nej |
| Höjd | 730 mm |
| Djup | 380 mm |
| Bredd | 380 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7612979002089 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Komprimerad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 380 | ||
| Bredd (mm) | 730 | ||
| Höjd (mm) | 380 | ||
| Vikt (kg) | 18,25 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1237_7824079.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1237_7824079.pdf |
| RSK-nummer | 7824079 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2000100444 |
| GTIN | 7612979002324 |
| Produkt | WC |
| Produktnamn | HDTX594 |
| Dimension | - |
| Storlek | 380x730x380mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 2000100444 |
|---|
| GTIN | 7612979002324 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Typ | Vägg |
|---|---|
| Form | Kantig |
| Material | Rostfritt stål |
| Färg | Rostfritt stål |
| Glansvärde | Matt |
| Spolform | Övrigt |
| Smutsavvisande | Nej |
| Systemberoende monteringsmetod | Ja |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Med avstängningsventil | Ja |
| Dold fastsättning | Ja |
| Med stor fot (ROT-fot) | Ja |
| Dolt vattenlås | Ja |
| Vandalskyddad | Ja |
| Spolning | Fast |
| Vattenanslutning bakåt | Ja |
| Typ av fastsättning | Bult |
| Med WC-sits | Ja |
| Typ av sits | Hård |
| Snabbfäste sits | Nej |
| Mjukstängande gångjärn | Nej |
| Med luktutsug | Nej |
| Höjd | 730 mm |
| Djup | 380 mm |
| Bredd | 380 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7612979002089 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Komprimerad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 380 | ||
| Bredd (mm) | 730 | ||
| Höjd (mm) | 380 | ||
| Vikt (kg) | 18,25 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1237_7824079.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1237_7824079.pdf |