Inlagd: 2020-05-21
RSK-nr enhet: ST
Kartell By Laufen vit matt mjukstängande sits med snabbfäste för enkel rengöring. Passar bland annat Kartell By Laufen wc-skål art-nr 820333 & 820337.
Kartell By Laufen vit matt mjukstängande sits med snabbfäste för enkel rengöring. Passar bland annat Kartell By Laufen wc-skål art-nr 820333 & 820337.
| RSK-nummer | 7821948 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 8913337570001 |
| GTIN | 7612738932398 |
| Produkt | WC-sits |
| Produktnamn | Kartell By Laufen sits QR SC |
| Dimension | c/c200mm |
| Storlek | 445x375x35mm (DxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | mjukstängande /snabbfäste |
| Utförande | toppmontage |
|---|---|
| Färg | vit matt |
| Ytbehandling | - |
| Material | duroplast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | 8913337570001 |
|---|
| GTIN | 7612738932398 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Med lock | Ja |
|---|---|
| Material sits/lock | Duroplast |
| Material gångjärnsfot/fäste | Rostfritt stål |
| Färg | Vit |
| Centrumsavstånd bultar | 200 - 200 mm |
| Mjukstängande gångjärn | Ja |
| Löstagbar för rengöring | Ja |
| För montering från ovan | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 445 | ||
| Bredd (mm) | 375 | ||
| Höjd (mm) | 35 | ||
| Vikt (kg) | 2,2 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_659_7821948.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 7821948 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 8913337570001 |
| GTIN | 7612738932398 |
| Produkt | WC-sits |
| Produktnamn | Kartell By Laufen sits QR SC |
| Dimension | c/c200mm |
| Storlek | 445x375x35mm (DxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | mjukstängande /snabbfäste |
| Utförande | toppmontage |
|---|---|
| Färg | vit matt |
| Ytbehandling | - |
| Material | duroplast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | 8913337570001 |
|---|
| GTIN | 7612738932398 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Med lock | Ja |
|---|---|
| Material sits/lock | Duroplast |
| Material gångjärnsfot/fäste | Rostfritt stål |
| Färg | Vit |
| Centrumsavstånd bultar | 200 - 200 mm |
| Mjukstängande gångjärn | Ja |
| Löstagbar för rengöring | Ja |
| För montering från ovan | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 445 | ||
| Bredd (mm) | 375 | ||
| Höjd (mm) | 35 | ||
| Vikt (kg) | 2,2 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_659_7821948.pdf |
|---|---|