Inlagd: 2024-05-27
RSK-nr enhet: ST
Toalettsits Nautic - Hårdsits med vingmutterfäste för sitsen
Toalettsits Nautic - Hårdsits med vingmutterfäste för sitsen
| RSK-nummer | 7824068 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 9M256201 |
| GTIN | 4062373944349 |
| Produkt | WC-sits |
| Produktnamn | Nautic Care |
| Dimension | - |
| Storlek | 447x357x51 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | hårdplast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | 9M256201 |
|---|
| GTIN | 4062373944349 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Med lock | Ja |
|---|---|
| Form | Oval |
| Material sits/lock | Duroplast |
| Material gångjärnsfot/fäste | Rostfritt stål |
| Färg | Vit |
| Typ av fastsättning | Skruvning |
| Glansvärde | Blank |
| Med motiv | Nej |
| Centrumsavstånd bultar | 155 - 155 mm |
| Löstagbar för rengöring | Ja |
| Genomgående gångjärnstapp | Ja |
| Bredd | 355 mm |
| Djup | 452 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 460 | ||
| Bredd (mm) | 357 | ||
| Höjd (mm) | 51 | ||
| Vikt (kg) | 2,5 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 6 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 390 | ||
| Bredd (mm) | 325 | ||
| Höjd (mm) | 471 | ||
| Vikt (kg) | 60 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 72 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1086 | ||
| Vikt (kg) | 212 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000766.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 7824068 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 9M256201 |
| GTIN | 4062373944349 |
| Produkt | WC-sits |
| Produktnamn | Nautic Care |
| Dimension | - |
| Storlek | 447x357x51 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | hårdplast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | 9M256201 |
|---|
| GTIN | 4062373944349 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Med lock | Ja |
|---|---|
| Form | Oval |
| Material sits/lock | Duroplast |
| Material gångjärnsfot/fäste | Rostfritt stål |
| Färg | Vit |
| Typ av fastsättning | Skruvning |
| Glansvärde | Blank |
| Med motiv | Nej |
| Centrumsavstånd bultar | 155 - 155 mm |
| Löstagbar för rengöring | Ja |
| Genomgående gångjärnstapp | Ja |
| Bredd | 355 mm |
| Djup | 452 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 460 | ||
| Bredd (mm) | 357 | ||
| Höjd (mm) | 51 | ||
| Vikt (kg) | 2,5 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 6 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 390 | ||
| Bredd (mm) | 325 | ||
| Höjd (mm) | 471 | ||
| Vikt (kg) | 60 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 72 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1086 | ||
| Vikt (kg) | 212 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000766.pdf |
|---|---|