Inlagd: 2025-07-22
RSK-nr enhet: ST
Sits som passar alla toaletter i Nautic-serien. Sittringens nyckelhålsform passar både stora som små.Glidstopp för ökad sidostabilitet och Soft Close (SC) för tyst och mjuk stängning.
Sits som passar alla toaletter i Nautic-serien. Sittringens nyckelhålsform passar både stora som små.Glidstopp för ökad sidostabilitet och Soft Close (SC) för tyst och mjuk stängning.
| RSK-nummer | 7824099 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 8M91S101 |
| GTIN | 7391530089041 |
| Produkt | WC-sits |
| Produktnamn | Nautic familjesits |
| Dimension | c/c155mm sitsbult |
| Storlek | 447x357x51 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | Mjukstängande hårdsits |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | urea |
| Standard | - |
| Övrig info | quick release |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | 8M91S101 |
|---|
| GTIN | 7391530089041 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Med lock | Ja |
|---|---|
| Material sits/lock | Duroplast |
| Material gångjärnsfot/fäste | Rostfritt stål |
| Färg | Vit |
| Typ av fastsättning | Skruvning |
| Glansvärde | Blank |
| Centrumsavstånd bultar | 155 - 155 mm |
| Mjukstängande gångjärn | Ja |
| Löstagbar för rengöring | Ja |
| För montering från ovan | Ja |
| Buffert med sidoklackar | Ja |
| Bredd | 355 mm |
| Djup | 452 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 400 | ||
| Bredd (mm) | 380 | ||
| Höjd (mm) | 70 | ||
| Vikt (kg) | 3 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5564419918-00202 v8.pdf |
|---|---|
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000766.pdf |
| RSK-nummer | 7824099 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 8M91S101 |
| GTIN | 7391530089041 |
| Produkt | WC-sits |
| Produktnamn | Nautic familjesits |
| Dimension | c/c155mm sitsbult |
| Storlek | 447x357x51 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | Mjukstängande hårdsits |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | urea |
| Standard | - |
| Övrig info | quick release |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | 8M91S101 |
|---|
| GTIN | 7391530089041 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Med lock | Ja |
|---|---|
| Material sits/lock | Duroplast |
| Material gångjärnsfot/fäste | Rostfritt stål |
| Färg | Vit |
| Typ av fastsättning | Skruvning |
| Glansvärde | Blank |
| Centrumsavstånd bultar | 155 - 155 mm |
| Mjukstängande gångjärn | Ja |
| Löstagbar för rengöring | Ja |
| För montering från ovan | Ja |
| Buffert med sidoklackar | Ja |
| Bredd | 355 mm |
| Djup | 452 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 400 | ||
| Bredd (mm) | 380 | ||
| Höjd (mm) | 70 | ||
| Vikt (kg) | 3 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5564419918-00202 v8.pdf |
|---|---|
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000766.pdf |