RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2023-07-12
RSK-nr enhet: ST
Toalettsits Pressalit Cera S1124 PP m/lock Vit Fast beslag till lift-off, toppmonterat
Toalettsits Pressalit Cera S1124 PP m/lock Vit Fast beslag till lift-off, toppmonterat
| RSK-nummer | 7824029 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | S1124000-BS46000 |
| GTIN | 5708590389691 |
| Produkt | WC-sits |
| Produktnamn | Pressalit Cera S1124 |
| Dimension | c/c155mm bulthål |
| Storlek | 431x382mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | med lock, snabbfäste |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | Lift-off |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | S1124000-BS46000 |
|---|
| GTIN | 5708590389691 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Med lock | Ja |
|---|---|
| Form | Övrigt |
| Lämplig för dusch-WC | Nej |
| Material sits/lock | Termoplast |
| Material gångjärnsfot/fäste | Plast |
| Gångjärnfäste till sits med | Stift insatta i locket |
| Material gångjärnsblad | Plast |
| Färg | Vit |
| Typ av fastsättning | Plug-in |
| Glansvärde | Blank |
| Med motiv | Nej |
| Sits med hygienurtag | Nej |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Stöldskyddsfäste | Nej |
| Centrumsavstånd bultar | 155 - 155 mm |
| Mjukstängande gångjärn | Nej |
| Löstagbar för rengöring | Ja |
| Genomgående gångjärnstapp | Nej |
| För montering från ovan | Ja |
| Buffert med sidoklackar | Nej |
| Upphöjd | Nej |
| Bredd | 383 mm |
| Djup | 431 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5708590389691 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 465 | ||
| Bredd (mm) | 385 | ||
| Höjd (mm) | 50 | ||
| Vikt (kg) | 0,938 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 7824029 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | S1124000-BS46000 |
| GTIN | 5708590389691 |
| Produkt | WC-sits |
| Produktnamn | Pressalit Cera S1124 |
| Dimension | c/c155mm bulthål |
| Storlek | 431x382mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | med lock, snabbfäste |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | Lift-off |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | S1124000-BS46000 |
|---|
| GTIN | 5708590389691 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Med lock | Ja |
|---|---|
| Form | Övrigt |
| Lämplig för dusch-WC | Nej |
| Material sits/lock | Termoplast |
| Material gångjärnsfot/fäste | Plast |
| Gångjärnfäste till sits med | Stift insatta i locket |
| Material gångjärnsblad | Plast |
| Färg | Vit |
| Typ av fastsättning | Plug-in |
| Glansvärde | Blank |
| Med motiv | Nej |
| Sits med hygienurtag | Nej |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Stöldskyddsfäste | Nej |
| Centrumsavstånd bultar | 155 - 155 mm |
| Mjukstängande gångjärn | Nej |
| Löstagbar för rengöring | Ja |
| Genomgående gångjärnstapp | Nej |
| För montering från ovan | Ja |
| Buffert med sidoklackar | Nej |
| Upphöjd | Nej |
| Bredd | 383 mm |
| Djup | 431 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5708590389691 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 465 | ||
| Bredd (mm) | 385 | ||
| Höjd (mm) | 50 | ||
| Vikt (kg) | 0,938 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |