Avaktiverad 2022-12-31
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2017-03-17
RSK-nr enhet: ST
Toalettsits Projecta Solid Pro, inkl. DG2 universal beslag
Toalettsits Projecta Solid Pro, inkl. DG2 universal beslag
| RSK-nummer | 7821834 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1002011-DG2925 |
| GTIN | 5708590344645 |
| Produkt | WC-sits |
| Produktnamn | Projecta Solid Pro |
| Dimension | c/c145-210mm bulthål |
| Storlek | 405-451x358mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | hård sits |
|---|---|
| Färg | vit polygiene |
| Ytbehandling | - |
| Material | hårdplast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://sv.pressalit.com/toalettsitsar/product-overview/sverige/pressalit-projecta-solid-pro-1002/1002011-dg2925 |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | 1002011-DG2925 |
|---|
| GTIN | 5708590344645 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://sv.pressalit.com/toalettsitsar/product-overview/sverige/pressalit-projecta-solid-pro-1002/1002011-dg2925 |
|---|
| Med lock | Ja |
|---|---|
| Material sits/lock | Duroplast |
| Material gångjärnsfot/fäste | Rostfritt stål |
| Gångjärnfäste till sits med | Stift insatta i locket |
| Material gångjärnsblad | Plast |
| Färg | Vit |
| Med motiv | Nej |
| Sits med hygienurtag | Nej |
| Anti-bakteriell | Ja |
| Stöldskyddsfäste | Nej |
| Centrumsavstånd bultar | 145 - 210 mm |
| Mjukstängande gångjärn | Nej |
| Löstagbar för rengöring | Nej |
| Genomgående gångjärnstapp | Nej |
| För montering från ovan | Nej |
| Buffert med sidoklackar | Nej |
| Upphöjd | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 500 | ||
| Bredd (mm) | 385 | ||
| Höjd (mm) | 90 | ||
| Vikt (kg) | 3,14 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0001622.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 7821834 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1002011-DG2925 |
| GTIN | 5708590344645 |
| Produkt | WC-sits |
| Produktnamn | Projecta Solid Pro |
| Dimension | c/c145-210mm bulthål |
| Storlek | 405-451x358mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | hård sits |
|---|---|
| Färg | vit polygiene |
| Ytbehandling | - |
| Material | hårdplast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://sv.pressalit.com/toalettsitsar/product-overview/sverige/pressalit-projecta-solid-pro-1002/1002011-dg2925 |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | 1002011-DG2925 |
|---|
| GTIN | 5708590344645 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://sv.pressalit.com/toalettsitsar/product-overview/sverige/pressalit-projecta-solid-pro-1002/1002011-dg2925 |
|---|
| Med lock | Ja |
|---|---|
| Material sits/lock | Duroplast |
| Material gångjärnsfot/fäste | Rostfritt stål |
| Gångjärnfäste till sits med | Stift insatta i locket |
| Material gångjärnsblad | Plast |
| Färg | Vit |
| Med motiv | Nej |
| Sits med hygienurtag | Nej |
| Anti-bakteriell | Ja |
| Stöldskyddsfäste | Nej |
| Centrumsavstånd bultar | 145 - 210 mm |
| Mjukstängande gångjärn | Nej |
| Löstagbar för rengöring | Nej |
| Genomgående gångjärnstapp | Nej |
| För montering från ovan | Nej |
| Buffert med sidoklackar | Nej |
| Upphöjd | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 500 | ||
| Bredd (mm) | 385 | ||
| Höjd (mm) | 90 | ||
| Vikt (kg) | 3,14 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0001622.pdf |
|---|---|