Inlagd: 2023-02-10
RSK-nr enhet: ST
Standard mjuksits till Rigo Wc, termoplast avtagbar med toppmontering.
Standard mjuksits till Rigo Wc, termoplast avtagbar med toppmontering.
| RSK-nummer | 7824012 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 8903710000001 |
| GTIN | 7612738902759 |
| Produkt | WC-sits |
| Produktnamn | Rigo mjuksits |
| Dimension | c/c155mm sitsbult |
| Storlek | 450x385mm (DxB) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | mjuksits |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | Plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | 8903710000001 |
|---|
| GTIN | 7612738902759 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Med lock | Ja |
|---|---|
| Material sits/lock | Termoplast |
| Material gångjärnsfot/fäste | Plast |
| Material gångjärnsblad | Plast |
| Färg | Vit |
| Centrumsavstånd bultar | 155 - 155 mm |
| Mjukstängande gångjärn | Nej |
| Löstagbar för rengöring | Ja |
| För montering från ovan | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_659_7824012.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_659_7824012.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_659_7824012.pdf |
| RSK-nummer | 7824012 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 8903710000001 |
| GTIN | 7612738902759 |
| Produkt | WC-sits |
| Produktnamn | Rigo mjuksits |
| Dimension | c/c155mm sitsbult |
| Storlek | 450x385mm (DxB) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | mjuksits |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | Plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | 8903710000001 |
|---|
| GTIN | 7612738902759 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Med lock | Ja |
|---|---|
| Material sits/lock | Termoplast |
| Material gångjärnsfot/fäste | Plast |
| Material gångjärnsblad | Plast |
| Färg | Vit |
| Centrumsavstånd bultar | 155 - 155 mm |
| Mjukstängande gångjärn | Nej |
| Löstagbar för rengöring | Ja |
| För montering från ovan | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_659_7824012.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_659_7824012.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_659_7824012.pdf |