Inlagd: 2014-02-07
RSK-nr enhet: ST
Arrow wc-sits universal med mjukstängning och snabbfäste lätt att ta loss för rengöring. cc 102-194mm Godkänd hos Byggvarubedömningen. Produkt-ID: 198108 Innehåll: Rekommenderas Livscykel: Accepteras Totalt: Accepteras
Arrow wc-sits universal med mjukstängning och snabbfäste lätt att ta loss för rengöring. cc 102-194mm Godkänd hos Byggvarubedömningen. Produkt-ID: 198108 Innehåll: Rekommenderas Livscykel: Accepteras Totalt: Accepteras
| RSK-nummer | 7966994 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 19733 |
| GTIN | 7391551197336 |
| Produkt | WC-sits |
| Produktnamn | Rubinett Soft universal |
| Dimension | c/c102-194mm sitsbult |
| Storlek | 460x56x383mm (LxHxB) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | mjukstängande/snabbfäste |
| Utförande | mjuk sits |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | Quick Release |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | 19733 |
|---|
| GTIN | 7391551197336 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Med lock | Ja |
|---|---|
| Färg | Vit |
| Typ av fastsättning | Skruvning |
| Med motiv | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 56 | ||
| Bredd (mm) | 383 | ||
| Höjd (mm) | 460 | ||
| Vikt (kg) | 1,4 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 4 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 245 | ||
| Bredd (mm) | 410 | ||
| Höjd (mm) | 475 | ||
| Vikt (kg) | 7,2 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 7966994 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 19733 |
| GTIN | 7391551197336 |
| Produkt | WC-sits |
| Produktnamn | Rubinett Soft universal |
| Dimension | c/c102-194mm sitsbult |
| Storlek | 460x56x383mm (LxHxB) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | mjukstängande/snabbfäste |
| Utförande | mjuk sits |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | Quick Release |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | 19733 |
|---|
| GTIN | 7391551197336 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Med lock | Ja |
|---|---|
| Färg | Vit |
| Typ av fastsättning | Skruvning |
| Med motiv | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 56 | ||
| Bredd (mm) | 383 | ||
| Höjd (mm) | 460 | ||
| Vikt (kg) | 1,4 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 4 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 245 | ||
| Bredd (mm) | 410 | ||
| Höjd (mm) | 475 | ||
| Vikt (kg) | 7,2 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |