RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2019-11-13
RSK-nr enhet: ST
Sensowash Slim WC-sits med hygiendusch, passande till WC-skål i serien Me by Starck, Starck 2, Starck 3 och Darling New. Bak, fram och oscillerande tvätt, med automatisk SoftClose, nattljus, fjärrkontroll inkluderad, Låsfunktion via fjärrkontroll, sjävrengörande duschstång, på / av-knapp, med dolda anslutningar, Automatisk dränering vid längre perioder av inaktivitet. AC 220 - 240V 50Hz, Integrerad säkerhetanordning enligt EN 1717, Avkalkningsfunktion och tabletter inkluderade, individuell inställning av vattentemperatur samt position av munstycke och vattentryck, Sits och lock enkelt avtagbart med en hand
Sensowash Slim WC-sits med hygiendusch, passande till WC-skål i serien Me by Starck, Starck 2, Starck 3 och Darling New. Bak, fram och oscillerande tvätt, med automatisk SoftClose, nattljus, fjärrkontroll inkluderad, Låsfunktion via fjärrkontroll, sjävrengörande duschstång, på / av-knapp, med dolda anslutningar, Automatisk dränering vid längre perioder av inaktivitet. AC 220 - 240V 50Hz, Integrerad säkerhetanordning enligt EN 1717, Avkalkningsfunktion och tabletter inkluderade, individuell inställning av vattentemperatur samt position av munstycke och vattentryck, Sits och lock enkelt avtagbart med en hand
| RSK-nummer | 7821927 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 611000002304300 |
| GTIN | 4053424688756 |
| Produkt | WC-sits |
| Produktnamn | Sensowash Slim |
| Dimension | - |
| Storlek | 373x539mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 1.05 kW / 220-240V 50Hz |
| Funktion | med hygiendusch |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | UREA |
| Material | UREA/flermaterial |
| Standard | EN1717 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://pro.duravit.se/pro/content/homepage/produkter/serier/overview/products~402880943a1b6e1b013a1bd20b39003d.se-sv.html?product=2373294&nser=6002&ncat=sensowashwc |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | 611000002304300 |
|---|
| GTIN | 4053424688756 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://pro.duravit.se/pro/content/homepage/produkter/serier/overview/products~402880943a1b6e1b013a1bd20b39003d.se-sv.html?product=2373294&nser=6002&ncat=sensowashwc |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Färg | Vit |
| Dimension tappkallvatten | 1/2" (15) |
| Anslutningsspänning | 240 V |
| Effektförbrukning | 1050 W |
| Inställbar styrka duschstråle | Ja |
| Inställbar duschtemperatur | Ja |
| Vattentemperatur | 32 - 32 °C |
| Stänktät | Ja |
| Med varmvattenvärmare | Nej |
| Med genomströmningsberedare | Ja |
| Varmlufttork | Nej |
| Inställbar varmlufttemperatur | Nej |
| Lämplig för universell WC-skål | Nej |
| Buffert med sidoklackar | Nej |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Med återströmningsskydd | Ja |
| Med belysning | Ja |
| Med sitsvärmare | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 373 | ||
| Bredd (mm) | 106 | ||
| Höjd (mm) | 539 | ||
| Vikt (kg) | 5,5 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_784_7821927.pdf |
|---|---|
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_784_7821927.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_784_7821927.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_784_7821927.pdf |
| RSK-nummer | 7821927 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 611000002304300 |
| GTIN | 4053424688756 |
| Produkt | WC-sits |
| Produktnamn | Sensowash Slim |
| Dimension | - |
| Storlek | 373x539mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 1.05 kW / 220-240V 50Hz |
| Funktion | med hygiendusch |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | UREA |
| Material | UREA/flermaterial |
| Standard | EN1717 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://pro.duravit.se/pro/content/homepage/produkter/serier/overview/products~402880943a1b6e1b013a1bd20b39003d.se-sv.html?product=2373294&nser=6002&ncat=sensowashwc |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | 611000002304300 |
|---|
| GTIN | 4053424688756 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://pro.duravit.se/pro/content/homepage/produkter/serier/overview/products~402880943a1b6e1b013a1bd20b39003d.se-sv.html?product=2373294&nser=6002&ncat=sensowashwc |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Färg | Vit |
| Dimension tappkallvatten | 1/2" (15) |
| Anslutningsspänning | 240 V |
| Effektförbrukning | 1050 W |
| Inställbar styrka duschstråle | Ja |
| Inställbar duschtemperatur | Ja |
| Vattentemperatur | 32 - 32 °C |
| Stänktät | Ja |
| Med varmvattenvärmare | Nej |
| Med genomströmningsberedare | Ja |
| Varmlufttork | Nej |
| Inställbar varmlufttemperatur | Nej |
| Lämplig för universell WC-skål | Nej |
| Buffert med sidoklackar | Nej |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Med återströmningsskydd | Ja |
| Med belysning | Ja |
| Med sitsvärmare | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 373 | ||
| Bredd (mm) | 106 | ||
| Höjd (mm) | 539 | ||
| Vikt (kg) | 5,5 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_784_7821927.pdf |
|---|---|
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_784_7821927.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_784_7821927.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_784_7821927.pdf |