Inlagd: 2012-08-20
RSK-nr enhet: ST
IDO Seven D WC-sits hård: SoftClosing=Ja, Gångjärn för snabbfäste=Ja, Fastsättning=Nerifrån, Vit / Glansig
IDO Seven D WC-sits hård: SoftClosing=Ja, Gångjärn för snabbfäste=Ja, Fastsättning=Nerifrån, Vit / Glansig
| RSK-nummer | 7904429 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 9154201001 |
| GTIN | 6416129301180 |
| Produkt | WC-sits |
| Produktnamn | Seven D |
| Dimension | c/c155mm bulthål |
| Storlek | 440x380x50mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | hård, mjukstängande/snabbfäste |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast |
| Standard | - |
| Övrig info | Soft Close/Quick Release |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | 9154201001 |
|---|
| GTIN | 6416129301180 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Med lock | Ja |
|---|---|
| Lämplig för dusch-WC | Nej |
| Material sits/lock | Duroplast |
| Material gångjärnsfot/fäste | Mässing |
| Gångjärnfäste till sits med | Stift insatta i locket |
| Material gångjärnsblad | Mässing |
| Färg | Vit |
| RAL-nummer | 9016 |
| Typ av fastsättning | Skruvning |
| Glansvärde | Blank |
| Med motiv | Nej |
| Sits med hygienurtag | Nej |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Stöldskyddsfäste | Nej |
| Centrumsavstånd bultar | 155 - 155 mm |
| Mjukstängande gångjärn | Ja |
| Löstagbar för rengöring | Nej |
| Genomgående gångjärnstapp | Nej |
| För montering från ovan | Nej |
| Buffert med sidoklackar | Nej |
| Upphöjd | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 6416129301180 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 480 | ||
| Bredd (mm) | 380 | ||
| Höjd (mm) | 55 | ||
| Vikt (kg) | 2,8 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_5_7789370.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 7904429 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 9154201001 |
| GTIN | 6416129301180 |
| Produkt | WC-sits |
| Produktnamn | Seven D |
| Dimension | c/c155mm bulthål |
| Storlek | 440x380x50mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | hård, mjukstängande/snabbfäste |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast |
| Standard | - |
| Övrig info | Soft Close/Quick Release |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | 9154201001 |
|---|
| GTIN | 6416129301180 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Med lock | Ja |
|---|---|
| Lämplig för dusch-WC | Nej |
| Material sits/lock | Duroplast |
| Material gångjärnsfot/fäste | Mässing |
| Gångjärnfäste till sits med | Stift insatta i locket |
| Material gångjärnsblad | Mässing |
| Färg | Vit |
| RAL-nummer | 9016 |
| Typ av fastsättning | Skruvning |
| Glansvärde | Blank |
| Med motiv | Nej |
| Sits med hygienurtag | Nej |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Stöldskyddsfäste | Nej |
| Centrumsavstånd bultar | 155 - 155 mm |
| Mjukstängande gångjärn | Ja |
| Löstagbar för rengöring | Nej |
| Genomgående gångjärnstapp | Nej |
| För montering från ovan | Nej |
| Buffert med sidoklackar | Nej |
| Upphöjd | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 6416129301180 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 480 | ||
| Bredd (mm) | 380 | ||
| Höjd (mm) | 55 | ||
| Vikt (kg) | 2,8 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_5_7789370.pdf |
|---|---|