Avaktiverad 2023-09-28
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2019-10-09
RSK-nr enhet: ST
Sensoawash Slim bidé-sits, endast tillsammans med WC-skål #251159
Sensoawash Slim bidé-sits, endast tillsammans med WC-skål #251159
| RSK-nummer | 7819996 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 611600002304300 |
| GTIN | 4053424693705 |
| Produkt | WC-sits |
| Produktnamn | Viu |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 1,05 KW 220-240V 50/60Hz |
| Funktion | bidésits |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.duravit.se/products/all_series/sensowash_slim.com-en.html?product=5753153 |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | 611600002304300 |
|---|
| GTIN | 4053424693705 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.duravit.se/products/all_series/sensowash_slim.com-en.html?product=5753153 |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Färg | Vit |
| Dimension tappkallvatten | 1/2" (15) |
| Anslutningsspänning | 240 V |
| Effektförbrukning | 1050 W |
| Inställbar styrka duschstråle | Ja |
| Inställbar duschtemperatur | Ja |
| Vattentemperatur | 32 - 32 °C |
| Stänktät | Ja |
| Med varmvattenvärmare | Nej |
| Med genomströmningsberedare | Ja |
| Varmlufttork | Nej |
| Inställbar varmlufttemperatur | Nej |
| Lämplig för universell WC-skål | Nej |
| Buffert med sidoklackar | Nej |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Med återströmningsskydd | Ja |
| Med belysning | Ja |
| Med sitsvärmare | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 370 | ||
| Bredd (mm) | 106 | ||
| Höjd (mm) | 542 | ||
| Vikt (kg) | 6 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_784_7819996.pdf |
|---|---|
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_784_7819996.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_784_7819996.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_784_7454192.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_784_7819996.pdf |
| RSK-nummer | 7819996 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 611600002304300 |
| GTIN | 4053424693705 |
| Produkt | WC-sits |
| Produktnamn | Viu |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 1,05 KW 220-240V 50/60Hz |
| Funktion | bidésits |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.duravit.se/products/all_series/sensowash_slim.com-en.html?product=5753153 |
| RSK flik | 20 WC-stolar/Bidéer/Urinaler |
| Tillverkarens artikelnummer | 611600002304300 |
|---|
| GTIN | 4053424693705 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.duravit.se/products/all_series/sensowash_slim.com-en.html?product=5753153 |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Färg | Vit |
| Dimension tappkallvatten | 1/2" (15) |
| Anslutningsspänning | 240 V |
| Effektförbrukning | 1050 W |
| Inställbar styrka duschstråle | Ja |
| Inställbar duschtemperatur | Ja |
| Vattentemperatur | 32 - 32 °C |
| Stänktät | Ja |
| Med varmvattenvärmare | Nej |
| Med genomströmningsberedare | Ja |
| Varmlufttork | Nej |
| Inställbar varmlufttemperatur | Nej |
| Lämplig för universell WC-skål | Nej |
| Buffert med sidoklackar | Nej |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Med återströmningsskydd | Ja |
| Med belysning | Ja |
| Med sitsvärmare | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 370 | ||
| Bredd (mm) | 106 | ||
| Höjd (mm) | 542 | ||
| Vikt (kg) | 6 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_784_7819996.pdf |
|---|---|
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_784_7819996.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_784_7819996.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_784_7454192.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_784_7819996.pdf |