| Produktnamn | EV250B10BDNO |
| Dimension | DN10 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V AC |
| Funktion | kvs 2,5 |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 08 VA-armatur/Stängventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | 032U537031 |
|---|
| GTIN | 5702423218042 |
|---|
| Material hus/kapsling/stomme | Mässing |
|---|---|
| Ytskydd | Obehandlad |
| Material tätning | EPDM (etenpropengummi) |
| Dimension (Nominell diameter) | DN 10 |
| Anslutning 1 | Invändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Anslutning 2 | Invändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Max. tryckskillnad för AC modell | 10 bar |
| Min. differenstryck | 0 bar |
| Max. omgivningstemperatur | 80 °C |
| Modell/Utförande | Rak |
| Elanslutning | Kontakt EN 175301-803 typ A |
| Anslutningsspänning | 230 V |
| Spänningstyp | AC |
| Spänningsfri öppen | Ja |
| Max. viskositet | 50 cSt |
| Bygglängd anslutning 1 (Z1) | 58 mm |
| Höjd | 103,5 mm |
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5702423218042 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 140 | ||
| Bredd (mm) | 98 | ||
| Höjd (mm) | 65 | ||
| Vikt (kg) | 0,897 | ||
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_22_4528214.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_22_4528214_gruppfil.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_22_2988131.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/cedkl_22_4528214.pdf |
| RSK-nummer | 4528214 |
| GTIN | 5702423218042 |
| Produkt | Magnetventil |
| Produktnamn | EV250B10BDNO |
| Dimension | DN10 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V AC |
| Funktion | kvs 2,5 |
| Utförande | - |
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Ytskydd | Obehandlad |
| Modell/Utförande | Rak |
| Spänningstyp | AC |
| Spänningsfri öppen | Ja |
| Max. viskositet | 50 cSt |
| Höjd | 103,5 mm |