ProduktnamnWaGate Ventil SVM-TG DN/OD1000
DimensionDN1000
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp0,5bar
Effekt/Eldata-
Funktionför avlopps-/processvatten
Utförande-
Färgsvart
Ytbehandling-
Material PE/syrafast stål/EPDM/NBR
Standard-
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wapro.com/sv/produkter/wagate-avstangningsventiler
RSK flik08 VA-armatur/Stängventiler
Tillverkarens artikelnummer V700761000
GTIN -
Produktegenskaper
Material hus/kapsling/stomme HDPE (högdensitetspolyeten/PE-H)
Materialkvalitet hus/kapsling/stomme Syrafast stål 316 (1.4401)
Dimension (Nominell diameter) DN 1000
Utvändig rördiameter alla anslutningar 1000 mm
Anslutning Övrigt
Material spjällblad Rostfritt stål
Ensidigt tätande Ja
Manövrering Handratt
Stigande spindel och/eller ratt Nej
Material spindel Rostfritt stål
Tätning EPDM (etenpropengummi)
Max. tryck spjällblad 0,5 bar
Bygglängd 1510 mm
Max. differenstryck vid 20°C 0,5 bar
Medietemperatur (kontinuerlig) -50 - 80 °C
Längd anslutning 1 748 mm
Längd anslutning 2 762 mm
Bredd 1112 mm
Höjd 2373 mm
GTIN FP -
Förpackningstyp Krympfilm
Förpackningsfunktion -
Palltyp -
Djup (mm) 1530
Bredd (mm) 1100
Höjd (mm) 2495
Vikt (kg) 590
RSK-nummer4255823
GTIN-
ProduktSkjutspjällsventil
DimensionDN1000
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp0,5bar
Effekt/Eldata-
Utförande-
Färgsvart
Ytbehandling-
Standard-
Övrig info-
Anslutning Övrigt
Ensidigt tätande Ja
Manövrering Handratt
Tätning EPDM (etenpropengummi)
Max. tryck spjällblad 0,5 bar
Bygglängd 1510 mm
Längd anslutning 1 748 mm
Längd anslutning 2 762 mm
Bredd 1112 mm
Höjd 2373 mm