RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2013-07-24
RSK-nr enhet: ST
För avstängning och reglering av varmt och kallt vatten samt luft och andra neutrala gaser inom värme, kyla, ventilation, bevattning och sprinklersystem AT 2301ALUG är lämplig som ändventil för blindfläns och för ensidigt montage tom max 0,4 x PN klass. Med motfläns monterad upp till PN klass.
För avstängning och reglering av varmt och kallt vatten samt luft och andra neutrala gaser inom värme, kyla, ventilation, bevattning och sprinklersystem AT 2301ALUG är lämplig som ändventil för blindfläns och för ensidigt montage tom max 0,4 x PN klass. Med motfläns monterad upp till PN klass.
| RSK-nummer | 4658528 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2301AS65 |
| GTIN | - |
| Produkt | Vridspjällsventil |
| Produktnamn | AT 2301AS65 |
| Dimension | DN65 |
| Storlek | 46mm |
| Tryck/Flöde/Temp | Temperaturområde -5- +110°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | inspänning, spak, fästöglor |
| Utförande | fläns EN10921 |
|---|---|
| Färg | blå |
| Ytbehandling | C4 |
| Material | segjärn/EPDM |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 08 VA-armatur/Stängventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | 2301AS65 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material hus/kapsling/stomme | Gjutjärn |
|---|---|
| Materialkvalitet | Segjärn EN-GJS-500-7 (GGG 50) |
| Ytskydd | Belagd |
| Spjällblad | Ja |
| Material spjällblad | Rostfritt stål |
| Dimension (Nominell diameter) | DN 65 |
| Standard | EN |
| Anslutningar | Inspänning (Wafer) |
| Tryckklass | PN 16 |
| Tryckklass fläns (flänsborrning) | PN 16 |
| Manövrering | Handtag/Spak |
| Tätning | EPDM (etenpropengummi) |
| Material spindel | Rostfritt stål |
| Materialkvalitet spindel | Rostfritt stål 420 (1.4021) |
| Ventiltyp | Centrisk |
| Husisolering | Ingen |
| Konstruktionslängd | 46 mm |
| Kvs-värde | 232 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 90 | ||
| Bredd (mm) | 270 | ||
| Höjd (mm) | 330 | ||
| Vikt (kg) | 4,6 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 4658528 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2301AS65 |
| GTIN | - |
| Produkt | Vridspjällsventil |
| Produktnamn | AT 2301AS65 |
| Dimension | DN65 |
| Storlek | 46mm |
| Tryck/Flöde/Temp | Temperaturområde -5- +110°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | inspänning, spak, fästöglor |
| Utförande | fläns EN10921 |
|---|---|
| Färg | blå |
| Ytbehandling | C4 |
| Material | segjärn/EPDM |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 08 VA-armatur/Stängventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | 2301AS65 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material hus/kapsling/stomme | Gjutjärn |
|---|---|
| Materialkvalitet | Segjärn EN-GJS-500-7 (GGG 50) |
| Ytskydd | Belagd |
| Spjällblad | Ja |
| Material spjällblad | Rostfritt stål |
| Dimension (Nominell diameter) | DN 65 |
| Standard | EN |
| Anslutningar | Inspänning (Wafer) |
| Tryckklass | PN 16 |
| Tryckklass fläns (flänsborrning) | PN 16 |
| Manövrering | Handtag/Spak |
| Tätning | EPDM (etenpropengummi) |
| Material spindel | Rostfritt stål |
| Materialkvalitet spindel | Rostfritt stål 420 (1.4021) |
| Ventiltyp | Centrisk |
| Husisolering | Ingen |
| Konstruktionslängd | 46 mm |
| Kvs-värde | 232 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 90 | ||
| Bredd (mm) | 270 | ||
| Höjd (mm) | 330 | ||
| Vikt (kg) | 4,6 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |