RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2013-04-18
RSK-nr enhet: ST
För att skydda tappvattensystem internt och externt mot hävertåterströmning och övertrycksåterströmning. Skyddstäckning för vätska t o m kategori 5. Återströmningsskyddet är av typ AB med luftgap i enlighet med SS-EN 1717. Uppfyller kraven vid inkoppling av tappvatten till: Renspolning vid avloppsanläggningar, lantbruk, spolning och rening av sanitär utrustning inom sjukhus eller vid andra applikationer där luftgap krävs. Detta återströmningsskydd är ett utmärkt val för professionella användare som kräver högsta kvalitet och prestanda.
För att skydda tappvattensystem internt och externt mot hävertåterströmning och övertrycksåterströmning. Skyddstäckning för vätska t o m kategori 5. Återströmningsskyddet är av typ AB med luftgap i enlighet med SS-EN 1717. Uppfyller kraven vid inkoppling av tappvatten till: Renspolning vid avloppsanläggningar, lantbruk, spolning och rening av sanitär utrustning inom sjukhus eller vid andra applikationer där luftgap krävs. Detta återströmningsskydd är ett utmärkt val för professionella användare som kräver högsta kvalitet och prestanda.
| RSK-nummer | 5021139 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1162C |
| GTIN | 4019837138110 |
| Produkt | Återströmningsskydd |
| Produktnamn | AT 1162C |
| Dimension | G25 |
| Storlek | 410mm |
| Tryck/Flöde/Temp | Temperaturområde 5- +35°C |
| Effekt/Eldata | 230V AC |
| Funktion | komplett skyddsmodul typ AB |
| Utförande | typ AB, komplett modul |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE/flermaterial |
| Standard | SS-EN1717 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 09 Reglerventiler/Övrig armatur |
| Tillverkarens artikelnummer | 1162C |
|---|
| GTIN | 4019837138110 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 500 | ||
| Bredd (mm) | 500 | ||
| Höjd (mm) | 700 | ||
| Vikt (kg) | 47 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 5021139 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1162C |
| GTIN | 4019837138110 |
| Produkt | Återströmningsskydd |
| Produktnamn | AT 1162C |
| Dimension | G25 |
| Storlek | 410mm |
| Tryck/Flöde/Temp | Temperaturområde 5- +35°C |
| Effekt/Eldata | 230V AC |
| Funktion | komplett skyddsmodul typ AB |
| Utförande | typ AB, komplett modul |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE/flermaterial |
| Standard | SS-EN1717 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 09 Reglerventiler/Övrig armatur |
| Tillverkarens artikelnummer | 1162C |
|---|
| GTIN | 4019837138110 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 500 | ||
| Bredd (mm) | 500 | ||
| Höjd (mm) | 700 | ||
| Vikt (kg) | 47 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |