RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 1993-11-15
RSK-nr enhet: ST
Trycktank i rostfritt stål 60 liter med utvändig gänga G25, för vertikalt montage. Max tryck 10 bar, max temperatur +99°C.
Trycktank i rostfritt stål 60 liter med utvändig gänga G25, för vertikalt montage. Max tryck 10 bar, max temperatur +99°C.
| RSK-nummer | 5950317 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0740052000 |
| GTIN | 7393113400526 |
| Produkt | Trycktank |
| Produktnamn | 40052 |
| Dimension | G25 |
| Storlek | 60L |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | vertikalt montage |
| Utförande | utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 0740052000 |
|---|
| GTIN | 7393113400526 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Volym/Innehåll | 60 l |
|---|---|
| Dimension (Nominell diameter) | 1" (25) |
| Utvändig rördiameter | 25 mm |
| Anslutning | Utvändig gänga R, konisk (ISO 7-1 / EN 10226-1) |
| Max. medietemperatur (kontinuerlig) | 99 °C |
| Max. arbetstryck | 10 bar |
| Diameter | 380 mm |
| Höjd | 860 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 380 | ||
| Bredd (mm) | 380 | ||
| Höjd (mm) | 850 | ||
| Vikt (kg) | 13,1 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_29_5950317.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_29_5950317.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_29_5950317.pdf |
| RSK-nummer | 5950317 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0740052000 |
| GTIN | 7393113400526 |
| Produkt | Trycktank |
| Produktnamn | 40052 |
| Dimension | G25 |
| Storlek | 60L |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | vertikalt montage |
| Utförande | utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 0740052000 |
|---|
| GTIN | 7393113400526 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Volym/Innehåll | 60 l |
|---|---|
| Dimension (Nominell diameter) | 1" (25) |
| Utvändig rördiameter | 25 mm |
| Anslutning | Utvändig gänga R, konisk (ISO 7-1 / EN 10226-1) |
| Max. medietemperatur (kontinuerlig) | 99 °C |
| Max. arbetstryck | 10 bar |
| Diameter | 380 mm |
| Höjd | 860 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 380 | ||
| Bredd (mm) | 380 | ||
| Höjd (mm) | 850 | ||
| Vikt (kg) | 13,1 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_29_5950317.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_29_5950317.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_29_5950317.pdf |