RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 1986-12-02
RSK-nr enhet: ST
Hydrochock tryckslagsdämpare. Trycktank i rostfritt stål 0,16 liter med utvändig gänga G8, för vertikalt montage. Max tryck 15 bar, max temperatur +99°C.
Hydrochock tryckslagsdämpare. Trycktank i rostfritt stål 0,16 liter med utvändig gänga G8, för vertikalt montage. Max tryck 15 bar, max temperatur +99°C.
| RSK-nummer | 5085580 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0740210000 |
| GTIN | 7393113402100 |
| Produkt | Tryckslagsdämpare |
| Produktnamn | Hydrochock |
| Dimension | G8 |
| Storlek | 0,16l |
| Tryck/Flöde/Temp | PN15 maxtemp +99°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för vertikalt montage |
| Utförande | utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 09 Reglerventiler/Övrig armatur |
| Tillverkarens artikelnummer | 0740210000 |
|---|
| GTIN | 7393113402100 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Volym/Innehåll | 0,16 l |
|---|---|
| Dimension (Nominell diameter) | 1/4" (8) |
| Utvändig rördiameter | 8 mm |
| Anslutning | Utvändig gänga R, konisk (ISO 7-1 / EN 10226-1) |
| Max. medietemperatur (kontinuerlig) | 99 °C |
| Max. arbetstryck | 15 bar |
| Diameter | 82 mm |
| Höjd | 116 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 86 | ||
| Bredd (mm) | 86 | ||
| Höjd (mm) | 122 | ||
| Vikt (kg) | 0,51 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_29_5085580.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_29_5085580.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_29_5085580.pdf |
| RSK-nummer | 5085580 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0740210000 |
| GTIN | 7393113402100 |
| Produkt | Tryckslagsdämpare |
| Produktnamn | Hydrochock |
| Dimension | G8 |
| Storlek | 0,16l |
| Tryck/Flöde/Temp | PN15 maxtemp +99°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för vertikalt montage |
| Utförande | utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 09 Reglerventiler/Övrig armatur |
| Tillverkarens artikelnummer | 0740210000 |
|---|
| GTIN | 7393113402100 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Volym/Innehåll | 0,16 l |
|---|---|
| Dimension (Nominell diameter) | 1/4" (8) |
| Utvändig rördiameter | 8 mm |
| Anslutning | Utvändig gänga R, konisk (ISO 7-1 / EN 10226-1) |
| Max. medietemperatur (kontinuerlig) | 99 °C |
| Max. arbetstryck | 15 bar |
| Diameter | 82 mm |
| Höjd | 116 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 86 | ||
| Bredd (mm) | 86 | ||
| Höjd (mm) | 122 | ||
| Vikt (kg) | 0,51 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_29_5085580.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_29_5085580.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_29_5085580.pdf |