Avaktiverad 2023-01-02
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2012-08-27
RSK-nr enhet: ST
När fel förtryck i expansion, trasigt expansionskärl, läckande säkerhetsventil kommer systemvätskan läcka ur systemet. Eftersom de flesta säkerhetsventiler är dragna till brunn så uppmärksammas inte läckan utan man letar på fel ställen. Indi monteras mellan säkerhetsventil och brunn.
När fel förtryck i expansion, trasigt expansionskärl, läckande säkerhetsventil kommer systemvätskan läcka ur systemet. Eftersom de flesta säkerhetsventiler är dragna till brunn så uppmärksammas inte läckan utan man letar på fel ställen. Indi monteras mellan säkerhetsventil och brunn.
| RSK-nummer | 5000103 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 506294 |
| GTIN | 7331521506294 |
| Produkt | Läckageindikering |
| Produktnamn | Indi |
| Dimension | 32mm |
| Storlek | 150x260x100mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | PN6 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för säkerhetsventil |
| Utförande | indikering vid läckage |
|---|---|
| Färg | rostfritt |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | rostfritt stål/plast |
| Standard | - |
| Övrig info | avloppsrör anslutning |
| Tillverkarens produktsida | https://ttmenergi.se/vatskebehandling/ttm-indi-indikeringskarl/ |
| RSK flik | 09 Reglerventiler/Övrig armatur |
| Tillverkarens artikelnummer | 506294 |
|---|
| GTIN | 7331521506294 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://ttmenergi.se/vatskebehandling/ttm-indi-indikeringskarl/ |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 150 | ||
| Bredd (mm) | 100 | ||
| Höjd (mm) | 260 | ||
| Vikt (kg) | 1,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_219_5000103.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 5000103 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 506294 |
| GTIN | 7331521506294 |
| Produkt | Läckageindikering |
| Produktnamn | Indi |
| Dimension | 32mm |
| Storlek | 150x260x100mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | PN6 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för säkerhetsventil |
| Utförande | indikering vid läckage |
|---|---|
| Färg | rostfritt |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | rostfritt stål/plast |
| Standard | - |
| Övrig info | avloppsrör anslutning |
| Tillverkarens produktsida | https://ttmenergi.se/vatskebehandling/ttm-indi-indikeringskarl/ |
| RSK flik | 09 Reglerventiler/Övrig armatur |
| Tillverkarens artikelnummer | 506294 |
|---|
| GTIN | 7331521506294 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://ttmenergi.se/vatskebehandling/ttm-indi-indikeringskarl/ |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 150 | ||
| Bredd (mm) | 100 | ||
| Höjd (mm) | 260 | ||
| Vikt (kg) | 1,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_219_5000103.pdf |
|---|---|